Scania представила нову платформу для електричних автобусів

Scania представила нову платформу для електричних автобусів

На виставці Busworld у Брюсселі дебютує нова платформа для електричних автобусів Scania з колісною формулою 4х2, які зможуть досягти запасу ходу понад 500 км за оптимальних умов.

Збільшений запас ходу

Наразі Scania пропонує Citywide BEV — дванадцятиметровий низькопідлоговий автобус з двома варіантами батарей (250 або 320 кВт·год). З новою платформою Scania прагне значно збільшити ці показники: майбутні електробуси на базі нової архітектури будуть доступні з варіантами батарей на 416 і 520 кВт·год, що, за словами виробника, має забезпечити запас ходу понад 400 і 500 кілометрів відповідно за оптимальних умов.

Компанія Scania розробила батареї для платформи спільно з Northvolt. Виробники заявляють, що вони відрізняються особливою стійкістю. Буде встановлено чотири або п’ять блоків по 105 кВт·год кожен. 

Швидше заряджання

Згідно з пресрелізом компанії оновлені акумуляторні батареї Scania та система управління батареями забезпечують швидшу зарядку, а нове надійне розміщення зарядного порту робить її ще й більш зручною.

Що стосується електродвигунів, то нові автобуси матимуть 250 кВт постійної та 300 кВт пікової потужності. Виробники говорять про більш потужний електродвигун з новою інтегрованою системою охолодження та оновленою системою управління.

Спочатку він буде використовуватися в автобусах з низькою посадкою, які, за словами представників Scania, будуть розроблятися спільно з виробниками кузовів. Платформа пропонуватиме «гнучкі варіанти специфікацій», щоб відповідати різним умовам і вимогам. Scania заявляє, що вона підходить для середньо- та важких умов експлуатації в міських, приміських та регіональних районах. Вона пропонується з двома варіантами ширини шасі (2 500 і 2 550 мм) і двома різними міжосьовими трансмісіями.

Цифрові та розумні

Завдяки новій електричній системі та панелі приладів Smart Dash, автобуси оснащені новими або вдосконаленими цифровими функціями — від функцій безпеки та дистанційної діагностики до карт у реальному часі та повітряного зв’язку. 

Перспективна панель приладів Smart Dash — це найсучасніший інтерфейс, який забезпечує бездротове оновлення та повну інтеграцію з іншими цифровими пристроями. Це покращує досвід водія та робить його більш інтуїтивно зрозумілим, а також підвищує операційну ефективність.