PEUGEOT розпочинає виробництво нового e-Expert Hydrogen

PEUGEOT розпочинає виробництво нового e-Expert Hydrogen

PEUGEOT став одним з перших виробників, який випустить електричну модель на водневих паливних елементах в сегменті легких комерційних автомобілів (LCV).

Повністю електричний PEUGEOT e-Expert на акумуляторах був представлений у 2020 році й одразу ж став Міжнародним фургоном року, шостим автомобілем PEUGEOT, який отримав цю нагороду з 1992 року.

Новий PEUGEOT e-Expert Hydrogen побудовано на платформі EMP2, є повністю електричним автомобілем, що поєднує два джерела енергії:

  • водневі паливні елементи, що розташовані в моторному відсіку, і постачають електроенергію двигуну шляхом рекомбінації водню з киснем;
  • електричний двигун з максимальною потужністю 100 кВт, що забезпечує максимальний крутний момент 260 Нм. Розташований на передній осі.
© Stellantis

Заправка воднем на 100% займає три хвилини. Паливо зберігається в трьох балонах з вуглепластику, захованих у підлозі й не впливають на об’єм для вантажів. Той різниться в межах 5,3-6,1 м³, оскільки доступні два варіанти довжини (Standard і Long).

© Stellantis
© Stellantis

При запуску та на низькій швидкості високовольтний акумулятор сам забезпечує електричний двигун потужністю, необхідною для тяги. З постійною швидкістю паливний елемент подає енергію безпосередньо до електричного двигуна. Під час розгону, обгону або сходження на пагорб паливний елемент та високовольтний акумулятор поєднуються для подачі енергії до електричного двигуна, а під час гальмування та уповільнення електричний двигун підзаряджає високовольтну батарею.

© Stellantis

PEUGEOT також оснастив e-Expert Hydrogen спеціальними амортизаторами та пружинами для більш плавної їзди навіть при невеликих навантаженнях. Зі спеціально адаптованою системою гідропідсилювача керма, e-Expert Hydrogen має радіус повороту 12,4 м.

Водії можуть вибирати між трьома режимами водіння: Eco, Normal і Power. Режим Eco (60 кВт, 190 Нм) оптимізований для більшої дальності ходу, режим Normal (80 кВт, 210 Нм) підходить для щоденного використання. Power(100 кВт, 260 Нм) оптимізує продуктивність при перевезенні великих вантажів.

© Stellantis

Технологія водневих паливних елементів забезпечує більшу автономність, що є надзвичайно важливим, враховуючи те, що переважна більшість мікроавтобусів експлуатується у приміських районах та густонаселених містах, де потреба в автомобілях з нульовими викидами стає все більш актуальною.