На шляху до сталого майбутнього: аеродинамічні досягнення SuperTruck 2

На шляху до сталого майбутнього: аеродинамічні досягнення SuperTruck 2

Вантажівка SuperTruck 2 — результат державно-приватного партнерства Volvo Trucks з Міністерством енергетики США (DOE), і вона перевершила всі очікування, досягнувши 134% збільшення ефективності вантажних перевезень.

Вдосконалена аеродинаміка

Одним з ключових факторів успіху SuperTruck 2 є його вдосконалена аеродинаміка. Кабіна має ідеальну клиноподібну форму спереду і ззаду, включаючи закруглене лобове скло. Передня частина спроєктована зі зменшеним пакетом охолодження, повністю аеродинамічним причепом із щілинними обтічниками, а також регульованою висотою посадки. Традиційний капот і дзеркала заднього виду замінили на сучасну систему моніторингу з камерами, щоб зменшити аеродинамічний опір більш ніж на 4%.

Вся комбінація тягача і причепа була розроблена для плавного витіснення повітря з мінімальним опором, що призвело до зниження аеродинамічного опору на 50% порівняно з базовою моделлю Volvo Trucks 2009 року. Це приблизно на 20% менше аеродинамічного опору, ніж у SuperTruck 1 від Volvo Trucks. 

Вантажівка Volvo SuperTruck 2

Близько двох третин зниження аеродинамічного опору SuperTruck 1 порівняно з базовою моделлю 2009 року відбулося завдяки аеродинамічній обробці причепа. Оскільки SuperTruck 2 також може похвалитися оптимізованим обтічником причепа, більша частина його аеродинамічних переваг над SuperTruck 1 може бути віднесена на рахунок абсолютно нового дизайну кабіни, включаючи радикально інше лобове скло, в той час, як SuperTruck 1 був дещо модифікованою версією кабіни VNL 670. SuperTruck 2 продемонстрував потенціал значного покращення аеродинаміки шляхом зміни кузова.

Досягнення кращої ефективності вантажоперевезень

Ми всі знаємо, що транспортна галузь інвестує мільярди доларів у скорочення викидів парникових газів, а Volvo Trucks є одним зі  світових лідерів у розробці технологій для декарбонізації великовантажних перевезень. Однією з областей, яка може мати безпосередній вплив на скорочення викидів, є підвищення ефективності вантажних перевезень, і саме тут досвід SuperTruck 2 матиме велике значення. Аеродинаміка відіграє важливу роль у досягненні цієї мети. Зменшуючи опір і покращуючи повітряний потік, можна значно скоротити споживання пального та викиди.

Вантажівка Volvo SuperTruck 2

Проєкт SuperTruck 2 показав, що покращення аеродинамічних властивостей важких вантажівок має вирішальне значення для досягнення кращої ефективності вантажоперевезень. Це означає, що автопарки та власники-оператори повинні продовжувати приділяти увагу аеродинамічним властивостям своїх причепів. Також важлива аеродинаміка причепа, покращуючи яку можна допомогти автопаркам зменшити споживання палива тягачами з ДВЗ і збільшити дальність пробігу їхніх BEV-тягачів, підвищуючи загальну продуктивність.