Audi готує повністю електричний автомобіль для участі у ралі Дакар

Audi готує повністю електричний автомобіль для участі у ралі Дакар

Німецька марка зробила важливі кроки на шляху до свого дебюту в знаменитому ралі «Дакар» в січні 2022 року.

Концепція інноваційного прототипу для самого складного у світі ралі по перетнутій місцевості практично завершена. Перші випробування заплановані на середину 2021 року.

© Audi AG

«З проектом Дакар ми в Audi залишаємося вірні нашій філософії використання вперше нових технологій в автоспорті, які є новаторськими та в майбутньому будуть використані для дорожніх автомобілів», — зазначив Юліус Зеебах, керуючий директор Audi Sport GmbH і відповідальний за всю автоспортивну діяльність Audi. «У нашій ралійній історії, наприклад, це була трансмісія quattro, і тепер ми будемо тестувати компоненти для майбутніх електричних установок в екстремальних умовах на ралі Дакар».

© Audi AG

Інноваційний прототип використовує мотор-генераторну установку (МДУ) від нинішнього автомобіля Формули Е, який Audi розробила з нуля для сезону 2021 року. Всього ж планується використовувати три двигуни: один MGU на передній осі й один на задній. Третій MGU послужить генератором для зарядки високовольтної батареї під час руху. При цьому їх допрацюють з урахуванням важких умов експлуатації.

Audi також розробляє високовольтний акумулятор для своєї новинки. У Формулі Е це спеціальна деталь від постачальника для всіх команд. Енергія для зарядки акумулятора подається чотирициліндровим двигуном TFSI від DTM.

«Цей двигун неймовірно ефективний і сучасний з точки зору ваги й споживання», — каже Андреас Роос. «Важливим є те, що наша силова установка повністю електрична. Двигун TFSI використовується тільки для зарядки акумуляторів на спеціальних етапах. Акумулятор повинен заряджатися під час руху, через те, що зараз немає інших варіантів зробити це в пустелі».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Перший прототип для ралі «Дакар» тепер будується в Audi Sport в Нойбурзі-на-Дунаї. Його дебют запланований на кінець червня, а світова прем’єра відбудеться в липні. Після цього планується інтенсивна фаза тестування. Перше ралі «Дакар» для Audi відбудеться у січні 2022 року.