BMW виводить на дороги пілотний автопарк водневих автомобілів BMW iX5

BMW виводить на дороги пілотний автопарк водневих автомобілів BMW iX5

BMW Group випустила новітній парк водневих автомобілів, які будуть експлуатуватися на комерційній основі вже наприкінці цього року.

Пілотний парк як результат чотирирічних досліджень

Проєкт розробки водневих автомобілів BMW iX5, який є результатом чотирирічних досліджень, вступає у свою наступну фазу. Автопарк, який складається з менш ніж 100 автомобілів, буде використовуватися на міжнародному рівні для демонстрації та випробувань для різних цільових груп.

Цей активний досвід водіння стане першим шансом для людей, не залучених до процесу розробки, відразу зрозуміти, що можуть запропонувати автомобілі BMW iX5 Hydrogen.

Водень як майбутнє універсальне джерело енергії

Згідно зі звітом Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), водень має значний потенціал як майбутнє джерело енергії у зв’язку з глобальним енергетичним переходом. Завдяки можливостям зберігання та транспортування водень можна використовувати для прискорення трансформації сектору мобільності.

BMW Group виробляє високоефективні системи паливних елементів у власному центрі водневих технологій у Мюнхені. Ця технологія є одним з основних елементів водневих автомобілів BMW iX5, що генерує високу безперервну потужність 125 кВт/170 к.с.

Система водневих паливних елементів автомобіля демонструє провідний досвід BMW Group у розробці технологій електроприводу. BMW Group продовжує розвивати технологію водневих паливних елементів як додаткову опцію для індивідуальної мобільності з низьким рівнем викидів у майбутньому.

Автомобілі BMW iX5 Hydrogen були розроблені на базі сучасного BMW X5 і вперше представлені як концепт на виставці IAA у 2019 році. Перші прототипи демонструвались на виставці IAA Mobility 2021, щоб відвідувачі могли випробувати їх у дії в якості маршрутних транспортних засобів.

Як BMW забезпечує ефективну роботу водневих автомобілів?

У паливному елементі відбувається хімічна реакція між газоподібним воднем із баків і киснем із повітря. Підтримка постійного надходження обох елементів до мембрани паливного елемента має вирішальне значення для ефективності приводної системи.

На додаток до технологічних еквівалентів елементів двигунів внутрішнього згоряння, таких як охолоджувачі повітря, повітряні фільтри, блоки управління та датчики, BMW Group також розробила спеціальні водневі компоненти для своєї нової системи паливних елементів. До них відносяться високошвидкісний компресор із турбіною і високовольтний насос охолоджувальної рідини.

У поєднанні високоінтегрованого приводу з технологією BMW eDrive п’ятого покоління на задній осі та потужною батареєю з літій-іонною технологією, розробленою спеціально для цих водневих автомобілів, силовий агрегат забезпечує максимальну потужність 295 кВт / 401 к.с. на дорозі. У фазах розгону та гальмування двигун також виконує функцію генератора, повертаючи енергію в акумуляторну батарею.

Хід виробництва на заводі в Мюнхені

Автомобілі BMW iX5 Hydrogen створюються на пілотному заводі BMW Group у Центрі досліджень та інновацій (FIZ) у Мюнхені.

Це інтерфейс між розробкою та виробництвом, де кожна нова модель із брендів компанії створюється вперше. Близько 900 людей працюють у кузовному цеху, складальному, модельному відділах, відділі створення концептуальних автомобілів та відділі адитивного виробництва.

У випадку з автомобілями BMW iX5 Hydrogen фахівці з водневих технологій, розробки транспортних засобів та первинної збірки нових моделей тісно співпрацювали, щоб інтегрувати передові технології водіння та зберігання енергії.

Водень дозволяє швидко заправлятися

Водень, необхідний для живлення паливного елемента автомобіля, зберігається у двох баках із вуглепластику (CFRP) під тиском 700 бар. Разом вони вміщують майже шість кілограмів водню, чого достатньо для того, щоб забезпечити BMW iX5 Hydrogen запас ходу в 313 миль за циклом WLTP.

Заправка водневих баків займає лише три-чотири хвилини, тому ці водневі автомобілі також можуть забезпечити задоволення від водіння, яким славиться BMW, на великі відстані, з кількома короткими зупинками по дорозі.

У транспортному секторі водень може стати ще однією технологічною опцією, поряд з електромобілями, для формування сталої індивідуальної мобільності в довгостроковій перспективі.