Сімейство Audi Q4 e-tron отримає велике оновлення до 2024 року

Сімейство Audi Q4 e-tron отримає велике оновлення до 2024 року

Audi не збавляє обертів у розширенні лінійки електромобілів. Сімейство Q4 e-tron, яке складається з Q4 e-tron та Q4 Sportback e-tron, стало ключовим драйвером зростання Audi в першій половині 2023 року, збільшивши поставки на 51,2 відсотка.

Зараз німецький автовиробник проводить комплексне оновлення цих моделей для 2024 модельного року з покращенням продуктивності, ефективності, звуку та функцій.

Більший запас ходу та потужність завдяки новому електродвигуну

Моделі Q4 e-tron живляться від великої батареї, яка забезпечує 77 кВт∙год чистої енергії (82 кВт∙год брутто). Батарея була оптимізована для швидшого заряджання на станціях постійного струму, за ідеальних умов заряджання з 10 до 80 відсотків займає лише близько 28 хвилин. Батарея також має інтелектуальне терморегулювання та попередню підготовку для забезпечення оптимального заряджання та продуктивності.

Оновлення також представляє новий електродвигун, який є більш ефективним і потужним, ніж попередній. Двигун являє собою синхронну машину з постійним збудженням (PSM), яка встановлена на задній осі. Новий PSM збільшує запас ходу та потужність моделей Q4 e-tron, роблячи їх більш конкурентоспроможними в сегменті електричних позашляховиків.

Моделі Q4 e-tron доступні у двох варіантах: задній привід та повний привід quattro. Задньопривідні моделі виробляють 210 кВт (286 к.с.) і мають запас ходу до 562 км у циклі WLTP. Моделі quattro також виробляють 210 кВт (286 к.с.), але мають вищу максимальну швидкість 180 км/год.

Найпотужнішими моделями є Q4 55 e-tron quattro та Q4 Sportback 55 e-tron quattro, які виробляють 250 кВт (340 к.с.) і розганяються з нуля до 100 км/год усього за 5,4 секунди.

Покращена підвіска та системи допомоги водієві

Сімейство Q4 e-tron також виграє від нещодавно налаштованої підвіски, яка покращує баланс між комфортом, задоволенням від водіння та стабільністю. Підвіску можна налаштувати за допомогою різних опцій, таких як спортивна підвіска, підвіска з регулюванням амортизаторів або адаптивна пневматична підвіска.

Характеристики рульового управління та налаштування амортизаторів були спеціально адаптовані для забезпечення гармонійного демпфування, покращеної реакції рульового управління та більш жорсткого контролю навантаження.

Системи допомоги водієві також були розширені новими функціями. Опціональний адаптивний круїз-асистент тепер підтримує зміну смуги руху на автомагістралях на швидкості понад 90 км/год. Система використовує білі стрілки на панелі приладів і на головному дисплеї доповненої реальності, щоб вказати водієві, чи безпечно змінювати смугу руху й на яку смугу безпечно перелаштуватися. Якщо водій ініціює зміну смуги руху, натиснувши на покажчик повороту, система активно допомагає водієві в управлінні.

Інші опціональні системи включають адаптивний круїз-контроль, бічну допомогу, допомогу при паркуванні та розпізнавання дорожніх знаків. Серед стандартних систем — система попередження про виїзд зі смуги руху, система Audi pre sense спереду та система допомоги при перетині смуги руху ззаду.

Характерний звук і більше стандартного обладнання

Сімейство Q4 e-tron також вирізняється власною акустичною ідентичністю. Опціональний звук надає електричним позашляховикам характерного звучання, який змінюється залежно від навантаження та швидкості. Звук випромінюється через зовнішні та внутрішні динаміки й може бути вимкнений у будь-який момент. Звук покликаний підкреслити прогресивний характер моделей Q4 e-tron та поглибити емоційний зв’язок між водієм та автомобілем.

Стандартна комплектація моделей Q4 e-tron також була розширена такими функціями, як навігаційна система Audi MMI navigation plus, віртуальний кокпіт Audi, підігрів передніх сидінь, електропривод кришки багажного відділення та світлодіодні фари Matrix. Клієнти також можуть обирати із широкого спектру індивідуальних варіантів оснащення, таких як S Line Edition, яка додає спортивних акцентів завдяки контрастним кольорам, 21-дюймовим колесам, затемненим фарам та бронзовим кільцям Audi.

Audi Q4 e-tron S Line Edition

Більше виробничих потужностей на заводі в Брюсселі

Щоб задовольнити високий попит на сімейство Q4 e-tron, Audi збільшить свої виробничі потужності, додавши завод у Брюсселі в якості додаткового майданчика для цих моделей. З грудня 2022 року завод у Брюсселі виробляє Audi e-tron GT, а раніше відповідав за виробництво Audi e-tron SUV. Завод сертифікований як вуглецево-нейтральний і має на меті досягти нульового рівня викидів CO2 до 2025 року.

Сімейство Q4 e-tron є частиною амбітного плану Audi щодо електрифікації всього свого портфоліо до кінця десятиліття. До того часу кожен завод Audi вироблятиме щонайменше одну повністю електричну модель на різних платформах, таких як MEB, PPE або J1.

Оновлені моделі Q4 e-tron будуть доступні для замовлення з 26 вересня за ціною від 52 950 євро.