Новий Audi Q8 e-tron: підвищена економічність і запас ходу, вишуканий дизайн

Новий Audi Q8 e-tron: підвищена економічність і запас ходу, вишуканий дизайн

Новий Audi Q8 e-tron вражає поліпшеною аеродинамікою, підвищеною швидкістю зарядки і ємністю акумуляторів, а також збільшеним запасом ходу до 582 кілометрів у версії SUV і до 600 кілометрів у версії Sportback.

З моменту представлення Audi e-tron близько чотирьох років тому, Audi систематично слідує електричній дорожній карті. Її електричний портфель зараз складається з восьми моделей. До 2026 року їх буде понад 20. На той момент Audi буде випускати на світовий ринок тільки повністю електричні моделі.

Audi SQ8 Sportback e-tron

«Новий Audi Q8 e-tron, з його поліпшеною ефективністю й запасом ходу, а також вишуканим дизайном, є ще одним важливим компонентом у нашому електричному портфоліо», — сказав Маркус Дьюсманн, голова правління AUDI AG.

Нове обличчя, нова назва, новий фірмовий стиль

Називаючи цю модель Q8, Audi робить чітку заяву про те, що Audi Q8 e-tron є топовою моделлю поміж своїх електричних позашляховиків і кросоверів. 

Audi Q8 e-tron і Q8 Sportback e-tron з першого погляду одразу впізнаються як повністю електричні моделі. Це відбувається завдяки новому дизайну передньої та задньої частини з характерною маскою Singleframe, перевернутою решіткою радіатора та лопатями над оновленим заднім дифузором, які систематично розвивають мову електричного дизайну Audi. Ексклюзивною родзинкою лінійки S є решітка радіатора Singleframe, яка виконана в колір кузова.

Q8 e-tron відкриває новий фірмовий стиль із двовимірним дизайном чотирьох кілець на екстер’єрі. Для того, щоби виділити логотип у якості центрального елемента, Audi підкреслює передню частину автомобіля за допомогою проєкційного світла.

Audi SQ8 e-tron

Максимальна кількість простору та комфорту

При довжині автомобіля 4,915 метра, ширині 1,937 метра та висоті 1,619 метра для Sportback та 1,633 метра для SUV, Q8 e-tron пропонує максимальний простір та комфорт. SQ8 e-tron і SQ8 Sportback e-tron на два міліметри нижче й на 39 міліметрів ширше. 

Колісна база у 2,928 метра забезпечує достатньо місця для ніг і на задніх сидіннях. Автомобілі мають щедрий об’єм багажника: 569 літрів для позашляховика та 528 літрів для Sportback. Також 62 літри доступні в передній частині багажника.

Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro

Три варіанти трансмісії

Для обох форм кузова можна вибрати три варіанти трансмісії з електричним повним приводом. Базові моделі Audi Q8 50 e-tron та Audi Q8 Sportback 50 e-tron з двома електродвигунами генерують 250 кВт у форсованому режимі та 664 Нм крутного моменту, а запас ходу, відповідно до WLTP, становить до 491 км (позашляховик) та до 505 км (Sportback).

Завдяки своїм двом двигунам Audi Q8 55 e-tron та Audi Q8 Sportback 55 e-tron генерують 300 кВт у форсованому режимі та 664 Нм крутного моменту. Запас ходу складає до 582 км для позашляховика й до 600 км для Sportback, відповідно до WLTP. Їх максимальна швидкість, як і у Q8 50 e-tron, обмежена 200 км/год.

Audi Q8 55 e-tron

Топові Audi SQ8 e-tron та Audi SQ8 Sportback e-tron оснащуються трьома електродвигунами. Їх форсована потужність становить 370 кВт і 973 Нм крутного моменту.

Запас ходу моделей S становить до 494 км для позашляховика й до 513 км для Sportback. Максимальна швидкість обмежена 210 км/год.

Більша ємність акумулятора та вища продуктивність заряджання

На вибір пропонуються два типорозміри акумуляторів. Батарея Q8 50 e-tron має ємність 89 кВт·год нетто, тоді як більш потужні версії Q8 55 e-tron і SQ8 e-tron мають 106 кВт·год нетто.

Audi Q8 55 e-tron

На потужній зарядній станції Audi Q8 50 e-tron досягає максимальної потужності зарядки 150 кВт. У моделях Q8 55 e-tron і SQ8 e-tron максимальна потужність зарядки зростає до 170 кВт.

Велика батарея може бути заряджена від десяти до 80 відсотків приблизно за 31 хвилину — в ідеальних умовах це відповідає запасу ходу до 420 кілометрів. На зарядній станції змінного струму або настінному боксі Audi Q8 e-tron заряджається при потужності до 11 кВт. В ідеальних умовах Audi Q8 50 e-tron може повністю зарядитися за дев’ять годин 15 хвилин. Показники великої батареї становлять приблизно 11 годин 30 хвилин при 11 кВт.

Інтер’єр класу «люкс»

Скляний панорамний дах робить інтер’єр більш легким. Скляні елементи відкриваються й закриваються за допомогою електроніки. Так само зручно керуються протисонцеві шторки. Триступенева вентиляція забезпечує комфортну посадку навіть при високій зовнішній температурі.

Родзинкою інтер’єру є індивідуальні контурні сидіння із широкими можливостями регулювання. Окрім пневматичних регулювань сидінь та спинки, їх можна замовити з функцією масажу. Усі предмети інтер’єру мають опціональні декоративні вставки зі шпону пористих порід дерева, алюмінію або з вуглецевого волокна. Серед новинок — світло-коричнева деревина волоського горіха і стійкий технічний матеріал, частково виготовлений із перероблених ПЕТ-пляшок.

Сенсорні дисплеї з високою роздільною здатністю й голосове управління

Q8 e-tron використовує операційну систему із сенсорним управлінням MMI. Два великі дисплеї з високою роздільною здатністю — верхній із діагоналлю 10,1 дюйма та нижній із діагоналлю 8,6 дюйма — замінюють майже всі традиційні перемикачі та ручки.

Окрім управління за допомогою двох сенсорних дисплеїв, багато функцій можна активувати голосом. Спеціальна графіка показує всі важливі аспекти водіння електромобіля, від продуктивності зарядки до запасу ходу.

Вихід на ринок навесні 2023 року

Вихід на ринок нових Audi Q8 e-tron і Audi Q8 Sportback e-tron, які будуть доступні для замовлення із середини листопада, заплановано на кінець лютого 2023 року в Німеччині та на найважливіших європейських ринках. У США вихід моделі очікується в кінці квітня. Базова ціна на Audi Q8 e-tron в Німеччині складе 74 400 євро.