Новий, повністю електричний Volvo EX90: початок нової ери для Volvo Cars

Новий, повністю електричний Volvo EX90: початок нової ери для Volvo Cars

Компанія Volvo Cars обіцяє, що починаючи з Volvo EX90 буде представляти по одному новому повністю електричному автомобілю щороку. До 2030 року будуть продаватися лише повністю електричні автомобілі.

Нещодавно, у Стокгольмі компанія Volvo Cars представила світу новий повністю електричний флагманський позашляховик. Volvo EX90 — універсальний, стильний сімейний автомобіль із сучасними пропорціями, поєднаний із передовими технологіями зв’язку та електрифікації для оптимізації безпеки, ефективності та естетики.

«Volvo EX90 — це заява про те, де ми є й куди йдемо, — сказав Джим Роуен, генеральний директор Volvo Cars. «Це повністю електричний автомобіль із запасом ходу до 600 кілометрів на одному заряді, розроблений для подальшого підвищення наших стандартів безпеки, перший автомобіль Volvo, який дійсно визначається своїм програмним забезпеченням і є частиною ширшої екосистеми, підключаючись до вашого будинку та інших пристроїв. Volvo EX90 — це початок чогось нового для Volvo Cars з усіх боків».

Безпека понад усе

Стандартний рівень безпеки в Volvo EX90 вищий, ніж у будь-якому автомобілі Volvo до нього. Він створений для того, щоби розуміти користувача й навколишнє середовище, щоби допомогти убезпечити водія та пасажирів, а також інших учасників дорожнього руху. З часом він може ставати розумнішим і безпечнішим, оскільки вчиться на нових даних і отримує оновлення.

Volvo EX90 має невидимий щит безпеки, створений за допомогою новітніх сенсорних технологій всередині та зовні. Найсучасніші датчики, такі як камери, радари та лідар, підключені до високопродуктивних центральних комп’ютерів автомобіля. А власне програмне забезпечення Volvo Cars, за допомогою NVIDIA DRIVE, створює 360-градусну картину світу в реальному часі.

Лідар, поставлений компанією Luminar, може «бачити» дорогу, незалежно від того, день це чи ніч, навіть на високих швидкостях. Він здатен помічати невеликі об’єкти за сотні метрів попереду, що дає більше часу для інформування, дій та уникнення.

У салоні, спеціальні датчики та камери, що працюють на основі алгоритмів власної розробки, слідкують за поглядом водія. Ця технологія дає змогу Volvo EX90 розуміти, коли керманич відволікся, заснув або просто неуважний. Вона попередить, спочатку м’яко підштовхнувши, а потім більш наполегливо. А якщо цього недостатньо і водій заснув, або йому стало зле, Volvo EX90 спроєктований таким чином, щоби безпечно зупинитися й покликати на допомогу.

Нарешті, завдяки найсучаснішому набору датчиків, включно з лідаром, Volvo EX90 є першим автомобілем Volvo, який апаратно готовий до безпілотного водіння в майбутньому.

Сучасні технології

Volvo EX90 буде не просто новим автомобілем, а високотехнологічним комп’ютером на колесах. Щобільше, як смартфон або ноутбук, Volvo EX90 створений для того, щоб із часом ставати кращим завдяки регулярному оновленню програмного забезпечення.

Основна система на базі платформ NVIDIA DRIVE AI Xavier та Orin, Snapdragon® Cockpit Platforms від Qualcomm Technologies та програмного забезпечення власної розробки інженерів Volvo, виконує більшість основних функцій всередині автомобіля, від безпеки та інформаційно-розважальних систем до управління акумулятором.

Поєднання найсучасніших обчислювальних потужностей платформи Snapdragon у кабіні водія з можливостями візуалізації Unreal Engine, забезпечує блискавичну обчислювальну потужність і високоякісну графіку на екранах автомобіля та на головному дисплеї.

14,5-дюймовий центральний екран — це доступ до однієї з найкращих інформаційно-розважальних систем із вбудованим Google. Додатки та сервіси Google, включно з гучним зв’язком від Google Assistant, навігацією на Картах Google та інших різноманітних додатків з Google Play — усе це вбудовано в систему. Дисплеї Volvo EX90 допомагають не відволікатися від дороги, пропонуючи потрібну інформацію в потрібний момент. Volvo EX90 також буде сумісний із бездротовою системою Apple CarPlay.

Улюблену музику можна послухати через нову аудіосистему Bowers & Wilkins з підтримкою Dolby Atmos — уперше у Volvo, а також динаміки, інтегровані в підголівники, що створюють ефект занурення в атмосферу.

Volvo EX90 буде поставлятися з технологією телефонного ключа в стандартній комплектації. Смартфон слугує ключем від автомобіля, автоматично розблоковує його та запускає персональну послідовність привітання, коли ви наближаєтесь до нього. Ваш особистий профіль також буде автоматично завантажений, коли ви сідаєте в автомобіль.

Повністю електричний автомобіль із можливістю віддачі енергії

Завдяки новій повністю електричній технологічній базі власної розробки, Volvo EX90 є ідеальним компаньйоном для більш сталого сімейного способу життя. Забезпечуючи до 600 кілометрів пробігу на одному заряді, згідно з тестовим циклом WLTP, він заряджається від 10 до 80 відсотків приблизно за 30 хвилин.

Початкова версія з двома електродвигунами та повним приводом живиться від акумулятора ємністю 111 кВт·год та двох електродвигунів із постійними магнітами, які разом видають 380 кВт (517 к.с.) та 910 Нм крутного моменту. У поєднанні з абсолютно новим шасі, це створює чудовий і плавний хід автомобіля.

Volvo EX90 містить приблизно 15 відсотків переробленої сталі, 25 відсотків переробленого алюмінію, а також 48 кілограмів переробленого пластику та матеріалів на біологічній основі.

Нарешті, Volvo EX90 — це перший автомобіль з усім необхідним обладнанням для двосторонньої зарядки. Це технологія, за допомогою якої можна використовувати акумулятор автомобіля як додаткове джерело енергії, наприклад, для живлення будинку, інших електричних пристроїв або іншого електромобіля Volvo.