Великобританія може стати першою країною, яка повністю перейде на електрокари

Великобританія може стати першою країною, яка повністю перейде на електрокари

Великобританія відкриває першу станцію технічного обслуговування електричних автомобілів, що працює на сонячній батареї. Дана подія знаменує собою початок довгоочікуваного повноцінного переходу країни від транспортних засобів, що працюють на викопному паливі, на автомобілі, які живляться від електрики.

Дана зарядна станція встановлена компанією Gridserve, і вже відомо, що вона є першою з більш ніж 100 станцій, які компанія збирається побудувати протягом наступних п’яти років на території всієї країни. Примітно також і те, що на побудованому майданчику встановлено відразу 36 зарядних пристроїв для електромобілів, потужність яких становить до 350 кВт.

Цього більш ніж достатньо для того, щоб зарядити електрокар за 20 хвилин на стільки, щоб він зміг проїхати 321 кілометр. За оцінкою компанії, при початковій вартості в 0,24 фунта стерлінгів за кіловат-годину електромобіль середнього розміру можна заряджати від 20 до 80 відсотків менше ніж за 10 фунтів стерлінгів, що становить менш як 13,25 долара. У зв’язку з цим Gridserve стверджує, що це «найнижчі тарифи на користування послугами надпотужної зарядки для автомобілів на ринку на сьогодні». 

Дана зарядна площа живить пристрої від поновлюваних джерел енергії, включаючи як великі сонячні панелі, встановлені на навісах станції, так і мережу спеціальних гібридних сонячних ферм компанії.

Gridserve стверджує, що на станції присутній акумулятор на 6 МВт, який своєю чергою допомагає збалансувати подачу електроенергії в найбільш напружені моменти, коли заряджається відразу велика кількість автомобілів. Примітний і той факт, що дана зарядна станція для електричних автомобілів відкрилася менш ніж через місяць після того, як Борис Джонсон, прем’єр-міністр Великобританії, офіційно оголосив про плани країни щодо повної заборони на продаж нових автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння вже до 2030 року.