«Трамвайні» лінії для кар’єрних самоскидів: в Австрії застосували оригінальну технологію

«Трамвайні» лінії для кар’єрних самоскидів: в Австрії застосували оригінальну технологію

Намагаючись заощадити близько трьох мільйонів літрів дизельного палива на рік у гірничодобувної галузі, австрійська компанія VA Erzberg спільно з німецьким виробником Liebherr розробила нову «трамвайну» систему для живлення самоскидів на місці.

Система, що передбачає інвестиції у розмірі 20 мільйонів євро, використовує «трамвайну» лінію для подачі електричного струму на дизель-електричну вантажівку.

100-тонний Т 236, був переобладнаний компанією Liebherr для роботи з контактною лінією, підключеною до транспортного засобу через струмоприймач. Потім ця електроенергія використовується для перевезення руди, щоб зменшити споживання палива та викиди.

Після підписання контракту на виставці Bauma в Мюнхені у 2019 р., дві компанії розпочали тестування системи на 500-метровій випробувальній трасі на шахті залізорудної руди Ейзенерц в Австрії.

Дизель-електричний гібридний самоскид Liebherr T 236 на шахті залізорудної руди VA-Erzberg в Австрії

29 вересня 2020 р. VA Erzberg анонсувала про продовження лінії на загальну відстань 5 км. Нова лінія була розроблена для парку з шести машин Liebherr T 236.

Представник компанії VA Erzberg сказав: «До цього часу для транспортування понад 13 мільйонів тонн гірських порід на рік потрібно було колосальна кількість енергії — близько 4,5 мільйона літрів дизельного палива. У майбутньому це стане на три мільйони літрів менше».

У довгостроковій перспективі VA Erzberg також розраховує зменшити викиди СО₂ на цілих 4200 тонн на рік.

Йозеф Паппенрейтер, технічний директор VA Erzberg, сказав: «За допомогою цієї технології ми очікуємо стійке енергооптимізоване виробництво. Зараз на шахті щороку транспортується близько 13 мільйонів тонн гірської породи. Фактор витрат на виробництво руди є відповідно високим.

Окрім позитивного впливу на навколишнє середовище, інвестиції в цю нову технологію також забезпечують стійкий видобуток важливої сировинної залізної руди для вітчизняного виробництва сталі».