Як Volkswagen перетворює грецький острів на рай для електромобілів

Як Volkswagen перетворює грецький острів на рай для електромобілів

Астипалея, невеликий острів в Егейському морі, переживає радикальну трансформацію. Завдяки партнерству між грецьким урядом та Volkswagen Group він поступово переводиться на зелену енергію.

Майбутнє електричної мобільності

Греція славиться своїми мальовничими пейзажами, прекрасними пляжами та приголомшливими островами. Насправді в Егейському морі налічується близько 6 000 островів і острівців, 227 з яких заселені.

Й один із них, острів Астипалея, став лабораторією майбутнього для розумної та сталої мобільності. Греція та Volkswagen Group розпочали амбітний проєкт, щоби поступово перевести острів на електричні транспортні засоби та зелену енергетику.

На острові проживає близько 1 300 жителів, більшість із яких займаються сільським господарством, рибальством і туризмом. Астипалея слугує прикладом того, як може виглядати майбутнє електричної мобільності та енергоефективності, якщо впроваджувати розумні рішення.

Проєкт «Астипалея»

Мешканці та гості острова пересідають із класичних автомобілів та скутерів із ДВЗ на електричні. Volkswagen надає транспортні засоби своїх брендів, такі як ID.3 та ID. Buzz, електросамокати SEAT MÓ та електровелосипеди Ducati. Жителі острова можуть придбати або орендувати ці транспортні засоби за пільговими цінами, або використовувати їх через цифрові сервіси.

Один із них, ASTYBUS — це сервіс спільного використання транспортних засобів, який замінив стару автобусну лінію. На відміну від автобусів, ASTYBUS працює цілий рік і з’єднує набагато більше місць на острові. Залежно від сезону, для цієї послуги використовується до п’яти транспортних засобів.

Інший, astyGO — це сервіс, який дає змогу клієнтам бронювати е-автомобілі, е-самокати або е-велосипеди від Volkswagen Group за допомогою смартфону.

Попит на ці послуги є високим: лише ASTYBUS за минулий рік здійснив понад 200 000 кілометрів поїздок для клієнтів.

Німецький автовиробник оголосив, що заходи з трансформації сектору мобільності майже повністю реалізовані. Окрім двох служб мобільності, Volkswagen долучився до створення інфраструктури громадських зарядних станцій, спеціальної схеми субсидій для приватних клієнтів та компаній, а також електрифікації службових транспортних засобів, таких як поліція або аеропорт. Кількість електромобілів на острові швидко зросла з нуля до 84.

Керівник відділу розвитку бізнесу Volkswagen Group Майк Штефан зазначив, що багато змін, впроваджених у рамках проєкту «Астипалея», будуть реалізовані й в інших регіонах Європи. Спочатку люди скептично ставилися до ініціатив, але скептицизм змінився на велике схвалення, показавши, що швидка трансформація можлива, якщо всі залучені сторони, включаючи компанії та політиків, будуть ефективно співпрацювати.

Від викопного палива до сонячної енергії

Енергетична система острова також змінюється. Наразі Астипалея покладається в основному на дизельні генератори, які викидають до 5 000 тонн CO2 на рік. Але незабаром острів буде живитися за рахунок відновлюваних джерел енергії.

Гібридна енергосистема, що складається із сонячного парку та системи акумуляторних батарей, почне працювати у 2024 році. Вона покриватиме 100 відсотків потреб острова в енергії для електронної мобільності та до 60 відсотків загальних енергетичних потреб. До 2026 року систему буде розширено, і вона покриватиме близько 80 відсотків загальної потреби в енергії.

Від скептицизму до схвалення

Проєкт, який стартував у 2021 році, отримав позитивні відгуки від мешканців острова. Дослідження, проведене вченими з Греції та Шотландії, показує, що 80 відсотків жителів Астипалеї позитивно ставляться до електронної мобільності та послуг мобільності. Це значне покращення порівняно з першим опитуванням на початку проєкту.

Дослідження також показало, що витрати є вирішальним фактором для переходу на електромобілі, тоді як інфраструктура зарядних станцій більше не розглядається як перешкода.

Від острова до моделі

Мета проєкту — не лише зробити Астипалію зеленішою, а й надихнути інші регіони та країни наслідувати цей приклад. Volkswagen Group розглядає Астипалію як лабораторію для тестування нових технологій та рішень, які можуть бути застосовані в інших місцях.