В Україні розпочалася розробка нового бронеавтомобіля Inguar

В Україні розпочалася розробка нового бронеавтомобіля Inguar

Київське конструкторсько-виробниче підприємство ТОВ «ІНГУАР» працює над створенням нового бронеавтомобіля, який має стати конкурентом світовим аналогам. Проєкт отримав підтримку від відомого українського ІТ-підприємця Миколи Удянського.

В інтерв’ю РБК-Україна представники компанії розповіли про те, на якій стадії перебуває проєкт та про плани на майбутнє.

Хто стоїть за проєктом?

ТОВ «ІНГУАР» — молода команда на чолі з Артемом Ющуком. Здебільшого це випускники Київської політехніки, які до широкомасштабної війни займалися тюнінгом та ремонтом авто. Паралельно молоді інженери дооснащували бронемашини, виготовляли окремі вузли та деталі.

Артем Ющук та Микола Удянський. Фото: ТОВ «Інгуар»

Ідея створити власний броньовану машину з’явилася в них ще у 2020 році. Вони побачили, що українська армія потребує сучасного та надійного транспорту, який може захистити солдат від вогню та мін. Саме тоді, ще 20 жовтня 2020 року була заснована компанія «ІНГУАР» і почалася поступова робота над проєктом.

Наразі компанія отримала інвестиції в розмірі 20 млн грн від українського ІТ-підприємця Миколи Удянського. На ці кошти хлопці планують розробити прототип авто на своїх виробничих потужностях.

Що вміє броньована машина Inguar?

Бронеавтомобіль Inguar може використовуватися для різних родів військ. Машини робляться для захисту особового складу за стандартами НАТО.

Бронеавтомобіль Inguar. Варіант виконання 6х6 з системою залпового вогню

Inguar має своє шасі та бронекапусулу, тобто не використовує готові машкомплекти. Це робиться насамперед для уніфікації, оскільки в планах компанії створити «сімейство» автомобілів 4х4 та 6х6. Отже, задня частина машини може бути змінна (одна вісь або дві).

Сімейство автомобілів Inguar 4х4 з різним призначенням

Завдяки уніфікації, бронеавтомобіль Inguar може бути оснащений різними модулями для різних завдань. Наприклад, у можна встановити ремонтно-евакуаційний модуль або модуль для перевезення поранених. На дах машини можна встановити збройний модуль із кулеметом або гранатометом, який керується дистанційно.

Сімейство автомобілів Inguar 6х6 з різними модулями

У прототипі враховуються побажання підрозділів ЗСУ: Альфа, ГУР МО, Сухопутні війська, тому бронеавтомобіль буде максимально підлаштований до умов сучасної війни.

Коли буде готовий бронеавтомобіль Inguar?

За словами авторів проєкту, перший прототип бронеавтомобіля Inguar буде готовий до кінця 2023 року. Потім він пройде ряд тестів та державних випробувань, які покажуть його можливості та надійність.

За словами Миколи Удянського, фінансування відбуватиметься в три етапи: перший етап — 20 мільйонів гривень на розробку прототипа. Другий етап — 200 мільйонів на організацію серійного виробництва на рік. Третій етап капіталовкладень включатиме до мільярда гривень.

Автори проєкту сподіваються, що їх бронеавтомобіль знайде своїх покупців не тільки в Україні, але й за кордоном.