Сім автовиробників об'єднуються задля створення нової мережі зарядних станцій

Сім автовиробників об'єднуються задля створення нової мережі зарядних станцій

BMW Group, General Motors, Honda, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz і Stellantis формують спільне підприємство для створення нової громадської мережі зарядних станцій для електромобілів у Північній Америці.

Розширення доступу до зарядки електромобілів

Мета цього спільного підприємства — встановити щонайменше 30 000 потужних зарядних пунктів у містах і на автомагістралях, щоб розширити доступ до зарядки для власників електромобілів (EV). 

Зарядна мережа буде відкрита для всіх електромобілів будь-якого автовиробника і пропонуватиме як комбіновану систему зарядки (CCS), так і роз’єми Північноамериканського стандарту зарядки (NACS).

Перші зарядні станції поки що неназваної мережі планується відкрити в США влітку 2024 року, а в Канаді — пізніше.

Згідно з початковими планами, зарядні станції будуть розміщені в мегаполісах і вздовж основних автомагістралей, включаючи сполучні коридори та маршрути для відпочинку, так що зарядні станції будуть доступні скрізь, де люди можуть вирішити жити, працювати й подорожувати.

Підвищений рівень обслуговування клієнтів

Кожна станція буде обладнана кількома потужними зарядними пристроями постійного струму і, де це можливо, матиме навіси, а також такі зручності, як вбиральні, заклади харчування та роздрібної торгівлі. Деякі флагманські станції матимуть додаткові зручності, хоча в пресрелізі не йдеться про конкретні деталі.

Нова мережа зарядних станцій обіцяє забезпечити безперешкодну інтеграцію з автомобільними та мобільними додатками автовиробників-учасників, включаючи бронювання, інтелектуальне планування маршрутів та навігацію, платіжні додатки, прозоре управління енергоспоживанням тощо.

Крім того, мережа використовуватиме технологію Plug & Charge для більш зручного обслуговування клієнтів.

Автовиробники очікують, що їхні зарядні станції відповідатимуть духу та вимогам програми Національної інфраструктури електромобілів США (NEVI) або навіть перевершуватимуть їх, і прагнуть стати провідною мережею надійних потужних зарядних станцій у Північній Америці. 

Сім партнерів створять спільне підприємство цього року, після виконання звичайних умов підписання угоди та отримання дозволів від регуляторних органів.