Iveco вироблятиме в Європі власні вантажівки BEV та FCEV

Iveco вироблятиме в Європі власні вантажівки BEV та FCEV

Компанія Iveco оголосила, що буде виготовляти та продавати свої важкі акумуляторні електромобілі та електровантажівки на паливних елементах під брендом IVECO.

Залучені технології

IVECO HD BEV і FCEV оснащені електричною віссю, розробленою і виробленою компанією FPT Industrial, сестринським брендом IVECO в рамках Iveco Group, що спеціалізується на силових агрегатах, батареях, а також паливних елементах.

Ці електромобілі побудовані на базі вантажної платформи IVECO S-Way, яка завдяки модульній архітектурі була спеціально перероблена, щоб підтримувати як паливні елементи, так і акумуляторні технології, що працюють на паливі.

Запас ходу вантажівок BEV та FCEV

IVECO HD BEV має запас ходу до 500 км. Автомобіль має загальну ємність акумуляторів 738 кВт·год (9 блоків) з потужністю зарядки до 350 кВт. Це дає змогу здійснювати широкий спектр регіональних перевезень і навіть місій, що вимагають тривалого пробігу з можливістю підзарядки. Конфігурація Artic 4×2 першою вийде на європейський ринок в останньому кварталі 2023 року.

IVECO HD BEV

IVECO HD FCEV може похвалитися запасом ходу до 800 км. Завдяки часу швидкої заправки менш як 20 хвилин, автомобіль є гарним рішенням для перевезень важких комерційних вантажів на далекі відстані. Він може вмістити 70 кг корисної енергії водню (H2) під тиском 700 бар. Завдяки більшому пробігу порівняно з електромобілем, він стане справжнім новатором у сфері далеких перевезень з нульовим рівнем викидів у вихлопній трубі. 

Плани на реалізацію

Інформація щодо виготовлення Iveco власних вантажівок BEV та FCEV слідує за повідомленням Iveco Group у червні минулого року про придбання повної та одноосібної власності на німецьку компанію, що виникла в результаті колишнього спільного підприємства Nikola Iveco Europe.

Перші одиниці IVECO HD FCEV будуть доставлені до Франції, Швейцарії та Німеччини наприкінці 2023 року, як це заплановано в рамках європейського проєкту H2Haul, спрямованого на прискорення впровадження водневих рішень у комерційному транспорті. 

Обидва автомобілі виробляються на заводі в Ульмі, мультибрендовому підприємстві Iveco Group, розташованому в Німеччині. Автомобілі будуть продаватися і підтримуватися широкою дилерською мережею IVECO, яка налічує 254 дилерів по всій Європі.