Перший електричний DAF EcoCombi буде працювати у сфері контейнерних перевезень

Перший електричний DAF EcoCombi буде працювати у сфері контейнерних перевезень

Vlot Logistics, голландська компанія, що спеціалізується на контейнерних перевезеннях, увійшла в історію, ставши першою, хто використав повністю електричну вантажівку DAF EcoCombi.

Цей інноваційний транспортний засіб поєднує в собі шасі DAF CF Electric з візком і напівпричепом, створюючи 25,25-метрову комбінацію, яка може перевозити три 20-футові контейнери одночасно.

Як це працює?

EcoCombi працює від електродвигуна потужністю 210 кВт, який отримує енергію від акумуляторної батареї ємністю 170 кВт·год. Акумулятор можна зарядити до 80 % всього за одну годину за допомогою зарядної станції постійного струму потужністю 300 кВт. Запас ходу автомобіля становить від 200 до 250 кілометрів, чого достатньо для більшості маршрутів Vlot Logistics в районі Роттердама.

EcoCombi також оснащений краном-маніпулятором HIAB з електричним приводом, який дає змогу швидко й легко завантажувати та розвантажувати контейнери. Крім того, вантажівка має кран вантажопідйомністю 23 тонни на метр, який може підіймати важкі вантажі.

Які переваги EcoCombi?

Використовуючи EcoCombi, Vlot Logistics прагне зменшити свій вуглецевий слід та сприяти чистоті довкілля. Електрична вантажівка не викидає CO2, NOx або твердих частинок, що робить її транспортним засобом із нульовим рівнем викидів. Крім того, EcoCombi може перевозити більше вантажу за одну поїздку, ніж звичайна вантажівка, що означає меншу кількість поїздок і менше заторів на дорогах.

Рокус Влот, керуючий директор і власник Vlot Logistics, каже, що електротранспорт повністю інтегрований у діяльність його компанії. Його водії добре адаптувалися до керування електромобілями, і він скоригував свої графіки, щоб оптимально використовувати місткість акумуляторів. Директор додає, що більша частина енергії для зарядки вантажівок надходить від сонячних панелей на дахах його приміщень.

Яке майбутнє електровантажівок?

Vlot Logistics — не єдина компанія, яка експериментує з електричними вантажівками. Згідно зі звітом BloombergNEF, очікується, що до 2030 року електромобілі становитимуть 10 % світових продажів вантажівок, а до 2040 року — 30 %. У звіті також прогнозується, що до 2040 року електричні вантажівки заощадять понад 1,5 мільярда тонн викидів CO2.

Електричні вантажівки мають багато переваг перед дизельними, наприклад, нижчі витрати на паливо та обслуговування, нижчий рівень шуму та вібрації, кращі експлуатаційні характеристики та надійність. Однак існують і певні виклики, такі як високі початкові витрати, обмежений запас ходу та доступність зарядної інфраструктури.

Щоби подолати ці бар’єри, уряди та зацікавлені сторони галузі повинні працювати разом над створенням сприятливої політики, стимулів і стандартів для впровадження електричних вантажівок. Наприклад, у Європі існує ініціатива під назвою ENSEMBLE, яка має на меті гармонізувати правила й технології для мультибрендового взводу вантажівок (тобто руху в колоні впритул один до одного для економії палива і простору).

EcoCombi є прикладом того, як інновації та співпраця можуть призвести до більш ефективних та стійких транспортних рішень. Vlot Logistics пишається тим, що є піонером у цій галузі, і сподівається надихнути інші компанії наслідувати цей приклад. Як каже Рокус Влот: «Ми хочемо бути лідером у сфері інновацій та використання вантажівок із нульовим рівнем викидів».