DAIMLER тестує вантажівку на водні

DAIMLER тестує вантажівку на водні

Daimler Trucks зосереджується на водневих паливних елементах для електрифікації своїх транспортних засобів. 

Перший вдосконалений прототип вантажівки Mercedes-Benz GenH2

Концерн прагне досягти для автомобілів дальності до 1000 кілометрів і більше без зупинок для заправки. Наприкінці квітня виробник вантажівок почав проводити суворі випробування першого нового вдосконаленого прототипу своєї вантажівки Mercedes-Benz GenH2, який був представлений у 2020 році. Це знаменує важливу віху на шляху до серійного виробництва. Широка серія випробувань є дуже необхідною для автомобіля та його компонентів і зосереджується, серед іншого, на безперервній експлуатації при різній погоді та дорожніх умовах.

© Daimler AG

Згідно з планом Daimler Trucks, автомобіль також буде випробуваний на дорогах загального користування до кінця року. Випробування у клієнтів планується розпочати у 2023 році. Перші серійні вантажівки GenH2, як очікується, будуть передані клієнтам з 2027 року.

Мартін Даум, голова правління Daimler Truck AG і член правління Daimler AG повідомив: «Ми послідовно дотримуємось технологічної стратегії електрифікації наших вантажівок. Ми хочемо запропонувати нашим клієнтам найкращі вантажні автомобілі з нейтральним викидом CO2 — від акумуляторів або від паливних елементів на основі водню, залежно від умов використання. Ми дотримуємося графіка, і я радий, що суворі випробування вантажівки GenH2 успішно розпочалися».

© Daimler AG

Всеосяжні випробування — важлива віха на шляху до серійного виробництва

Інженери-розробники Daimler Trucks розробляють вантажівку GenH2 таким чином, щоб транспортний засіб та його компоненти відповідали тим самим вимогам до витривалості, що і звичайний Mercedes-Benz Actros. Це означає 1,2 мільйона кілометрів на дорозі протягом десяти років і загалом 25 000 годин експлуатації. Ось чому вантажівка GenH2 повинна пройти надзвичайно вимогливі випробування — як і будь-яке інше нове покоління Actros.

© Daimler AG

Протягом перших декількох тижнів випробувань автомобіль вже подолав сотні кілометрів під постійним навантаженням на випробувальному стенді від дороги до установки та пройшов безліч екстремальних ситуацій, які базуються на реальних умовах експлуатації. 

© Daimler AG

Повністю нова концепція автомобіля та нові компоненти

Вантажівка GenH2 була нещодавно розроблена з нуля. Вона включає абсолютно нові компоненти, на які розробники особливо надіються під час тестів. Ці компоненти включають систему паливних елементів, повністю електричну трансмісію та всі пов’язані з нею системи, такі як спеціальний блок охолодження. Як результат, вібрації, спричинені, наприклад, вибоїстими дорогами, і особливо екстремальними ситуаціями, піддають вантажівку з паливними елементами складнішому навантаженню, ніж у звичайних транспортних засобах. 

© Daimler AG

Для отримання на цьому етапі розширеної інформації прототип завантажується до 25 тонн при загальній вазі автомобіля близько 40 тонн, що ідентично специфікаціям, запланованим для серії вантажівки GenH2.

Рідкий водень пропонує багато переваг

Daimler Trucks воліє використовувати рідкий водень, оскільки в такому стані енергоносій має набагато вищу щільність енергії стосовно об’єму, ніж газоподібний водень. Як результат, баки вантажівки з паливними елементами, що використовують рідкий водень, значно менші й завдяки нижчому тиску значно легші. 

© Daimler AG

Це надає вантажівкам більше вантажного простору та більше корисне навантаження. Водночас можна перевозити більше водню, що значно збільшує пробіг вантажівок. Це робить серію GenH2 Truck, як і звичайні дизельні вантажівки, придатною для перевезень на великі відстані.