Відбулася прем’єра гібридних вантажівок Scania наступного покоління

Відбулася прем’єра гібридних вантажівок Scania наступного покоління

Scania представила гібридні електричні вантажівки HEV та PHEV, що можуть оснащуватися різними силовими лініями та опціями для заряджання. 

Компанія пропонує рішення для різних видів перевезень, такі як рефрижератори, бетонозмішувачі та регіональна дистрибуція. 

Електричний силовий агрегат GE281 працює у тандемі з 7-ми або 9-ти літровим двигуном внутрішнього згоряння, надаючи унікальні можливості для безвуглецевих видів транспорту у важкому сегменті з різними типами надбудов.

Власна розробка Scania

Нова гібридна силова лінія Scania розроблялася власним науково-технічним підрозділом відповідно до філософії модульного виробництва компанії. 

Об’єднавши два електричних двигуни один з одним та поєднавши їх з іншими важливими компонентами — коробкою останнього покоління Scania Opticruise (2020), отримали справді інноваційне рішення.

Фото: Scania AB

Силовий агрегат GE281

«Силовий агрегат GE281 — це щось нове для галузі великовагового транспорту, — коментує Фредрік Аллард, старший віцепрезидент та керівник підрозділу E-mobility в Scania Sales & Marketing. «Четверте покоління гібридних вантажівок Scania дозволило нам досягти моменту, де гібриди стали рівноцінними кандидатами для різних видів перевезень». 

Силовий агрегат Scania GE281 має постійну потужність 230 кВт та 290 кВт на піку, максимальний крутний момент становить 2100 Нм. В агрегаті є шість передач, але немає традиційного зчеплення, оскільки цю функцію виконує планетарна передача, забезпечуючи перемикання передач без перерв крутного моменту. Це рішення також забезпечує чудовий повзучий хід на низьких швидкостях, а PTO може задіюватися під час руху вантажівки, як в електричному режимі, так і в при переході на двигун внутрішнього згоряння. 

Двигун внутрішнього згоряння DC07 доступний у трьох варіантах потужності, так само як і 9-літровий двигун DC09. Всі двигуни Scania Євро 6 можуть заправлятися гідрованою рослинною олією (HVO), деякі також можуть використовувати біодизель FAME.

Фото: Scania AB

Гібридні вантажівки останнього покоління від Scania можна замовляти у версії HEV та PHEV з кабінами серій P, G та L, шасі або тягачі. 

Версія PHEV має акумуляторну батарею ємністю 90 кВт (3×30 кВт), тоді як версія HEV має лише один акумулятор ємністю 30 кВт. PHEV можна повністю зарядити за 35 хвилин при наявності зарядного пристрою 95 кВт DC. 

Такі великі міста, як Париж та Амстердам, впроваджують сурові норми з викидів, шуму та безпеки. Це означає, що ті прогресивні клієнти, які хочуть відповідати нормам та бути конкурентними шукають безвуглецеві та електричні рішення, які доступні вже сьогодні.