Електричні вантажівки йдуть під землю: інноваційний проєкт Volvo Trucks та Boliden

Електричні вантажівки йдуть під землю: інноваційний проєкт Volvo Trucks та Boliden

Volvo Trucks і шведська гірничодобувна компанія Boliden об’єдналися, щоб вивести електричні вантажівки в підземний світ гірничодобувної промисловості. 

Починаючи з 2023 року, Boliden стане однією з перших гірничодобувних компаній у світі, яка використовуватиме акумуляторні електричні вантажівки для перевезення важких вантажів у своїх шахтах. Це великий крок до більш стійких та екологічних методів видобутку корисних копалин.

Чому саме електричні вантажівки, запитаєте ви? Використання електричних вантажівок у гірничодобувній галузі має багато переваг. Перш за все, вони не виробляють вихлопних газів, що означає чистіше повітря і менший вуглецевий слід. За словами компанії Boliden, перехід на електричні вантажівки може скоротити викиди CO2 на 40 відсотків до 2030 року. Це величезна різниця!

По-друге, електричні вантажівки безпечніші та тихіші, ніж дизельні. Вони зменшують шумове забруднення та покращують умови праці шахтарів. Уявіть, що ви працюєте в темній і сирій шахті, а навколо вас ревуть гучні двигуни. Не дуже приємно, чи не так? Електричні вантажівки можуть зробити підземну роботу більш комфортною і менш напруженою.

По-третє, електричні вантажівки більш енергоефективні, ніж дизельні. Вони споживають менше енергії та можуть рекуперувати її при гальмуванні на спусках. Це означає менші витрати на пальне та обслуговування. Електричні вантажівки також мають менше рухомих частин і простіші трансмісії, що полегшує їх експлуатацію та ремонт.

Першою електричною вантажівкою, яка буде використана компанією Boliden, стане Volvo FH Electric, яка перевозитиме обладнання та матеріали до шахти Kankberg на півночі Швеції. Пізніше до автопарку приєднається ще одна вантажівка Volvo FH Electric, яка вивозитиме гірську породу та руду з шахти. Обидві вантажівки — надпотужні транспортні засоби, здатні долати круті схили та перевозити важкі вантажі.

Volvo Trucks є лідером у галузі виробництва електричних вантажівок і має широкий асортимент моделей для різних транспортних потреб. До 2030 року компанія планує продавати 50 відсотків своїх нових вантажівок як електричні. Співпрацюючи з Boliden, Volvo Trucks сподівається отримати більше інформації про те, як електричні вантажівки працюють у підземних умовах і як вони впливають на акумулятори та трансмісію.

Це захоплюючий проєкт, який показує, як електричні вантажівки можуть революціонізувати гірничодобувну галузь і зробити її більш екологічною та ефективною. Ми з нетерпінням чекаємо, як він розвиватиметься і які ще інновації він принесе. Слідкуйте за новинами про цю захоплюючу історію!