Розвиток ринку водневих електричних вантажівок в США на прикладі Nikola Motor

Розвиток ринку водневих електричних вантажівок в США на прикладі Nikola Motor

Розробники техніки вважають, що на довгих відстанях воднево-електричні моделі є більш виправданими з погляду економії коштів і запасу ходу, однак на коротших дистанціях має сенс використовувати звичайні електричні вантажівки. 

Продукція Nikola Motor

На виставці Advanced Clean Transportation (ACT) Expo  в Анахаймі, штат Каліфорнія американський виробник важких комерційних автомобілів Nikola Motor представив водневі електричні вантажівки власного виробництва.

Саме тому найбільшу і далекобійну модель Nikola One пропонують винятково у воднево-електричному варіанті, а інші більш компактні вантажівки Nikola Two (для ринку США) і Nikola Tre (для ринку Європи) — одразу у двох версіях, на вибір замовника.

Моделі пропонуються у трьох варіантах ємності батареї — на 500 кВт·год, 750 кВт·год і 1 МВт·год, водночас остання має долати від одного заряду приблизно 400 миль шляху (640 км) влітку або 300 миль (480 км) взимку.

Попит на вантажівки Nikola Motor

Наразі компанія отримує все більше замовлень на свої водневі електричні тягачі Nikola Tre FCEV.

Першу партію з 14 вантажівок Nikola Tre FCEV отримає транспортна компанія WattEV.  Розгортання електричної інфраструктури для електричних вантажівок та транспортного сектору з нульовим рівнем викидів відбувається в Південній Каліфорнії.  

WattEV будує потужні громадські зарядні станції для обслуговування автопарків комерційних електромобілів. WattEV також надає електромобілі як послугу (TaaS) для задоволення потреб вантажовідправників та операторів автопарків, які прагнуть виконати зобов’язання Каліфорнії щодо нульових викидів. Перше з чотирьох зарядних депо WattEV у Південній Каліфорнії відкриється в порту Лонг-Біч з доступом до міждержавних автомагістралей 710 і 110 у травні 2023 року. Вантажівки Nikola зможуть використовувати депо WattEV для щоденної зарядки.

Також про замовлення на 50 вантажівок Nikola Tre FCEV оголосив найбільший поштовий оператор США компанія AJR Trucking.  Очікується, що постачання відбудуться в період з 4-го кварталу 2023 року по 1-й квартал 2024 року.

AJR Trucking та Nikola вивчатимуть можливості розгортання мобільних заправних комплексів Nikola з тиском 10 000 фунтів на квадратний дюйм (700 бар) на об’єктах AJR Trucking у Комптоні, Каліфорнія, та Санта-Кларіта, Каліфорнія, щоб забезпечити зручну та безперебійну заправку електромобілів FCEV. AJR Trucking очікує отримати водневе паливо за конкурентними цінами, що постачатиметься компанією Nikola на свої термінали в рамках підтримки розгортання FCEV. За вирахуванням різних стимулів, AJR Trucking очікує приблизний паритет витрат з теперішнім парком вантажівок для поштових та вантажних перевезень.

Стало відомо також, що  Nikola уклала угоду з компанією Voltera на створення мережі із 50 заправних водневих станцій. Мережа буде побудована протягом п’яти років.

На сьогодні підтверджено доцільність використання водневих електричних вантажівок з метою економії коштів та розвитку  транспортного сектору з нульовим рівнем викидів, отже й попит на дану техніку невпинно зростає.