Mercedes-Benz GenH2 Truck встановив водневий рекорд, проїхавши 1 047 км

Mercedes-Benz GenH2 Truck встановив водневий рекорд, проїхавши 1 047 км

Daimler Truck, один із найбільших у світі виробників комерційних транспортних засобів, здійснив визначний крок завдяки своїй технології водневих паливних елементів.

Прототип вантажівки Mercedes-Benz GenH2 Truck, що працює на паливних елементах і оснащений системою паливних баків для рідкого водню, проїхав 1 047 км від Вьорта-на-Рейні до Берліна на одній заправці.

Вантажівка завершила пробіг із повним завантаженням і повною масою 40 тонн у реальних умовах, не викинувши жодного викиду CO2 протягом усього шляху. Це перший випадок, коли вантажівка на водневому паливі подолала таку велику відстань на одній заправці.

Демонстрація потенціалу водню

Рекордний пробіг, який був незалежно підтверджений TÜV Rheinland, став частиною кампанії Daimler Truck #HydrogenRecordRun, покликаної продемонструвати потенціал водню як рішення для декарбонізації перевезень на далекі відстані.

Компанія Daimler Truck взяла на себе зобов’язання дотримуватися Паризької кліматичної угоди й має на меті запропонувати нові транспортні засоби з нейтральним рівнем викидів CO2 на своїх основних світових ринках (Європа, США, Японія) до 2039 року. Компанія вважає, що для досягнення цієї мети необхідні як акумуляторні, так і водневі технології приводу, залежно від конкретного випадку використання та потреб клієнтів.

Бачення майбутнього

Вантажівка Mercedes-Benz GenH2 Truck — це концептуальний автомобіль, який уперше був представлений публіці у вересні 2020 року в Берліні. Очікується, що в найближчі роки він почне проходити клієнтські випробування, а серійну версію планується представити в другій половині десятиліття.

Вантажівка використовує рідкий водень як енергоносій, який має значно вищу енергетичну щільність, ніж газоподібний водень. Це дозволяє перевозити більше водню, що збільшує запас ходу й забезпечує порівнянну продуктивність зі звичайною дизельною вантажівкою.

Daimler Truck також заснував Cellcentric, спільне підприємство з Volvo Group, яке введе в експлуатацію один із найбільших у Європі заводів із виробництва паливних елементів. Компанія також працює над створенням інфраструктури зеленої енергетики та забезпеченням конкурентоспроможних витрат у порівнянні зі звичайними транспортними засобами.