Електромобіль eActros 600 розпочав автопробіг з найпівнічнішої до найпівденнішої точки Європи

Електромобіль eActros 600 розпочав автопробіг з найпівнічнішої до найпівденнішої точки Європи

В рамках «Європейського тестового туру eActros 600 2024» два серійні прототипи нового електричного флагмана eActros 600 проїдуть через більш ніж 20 європейських країн, подолавши понад 13 000 кілометрів кожен із загальною вагою 40 тонн.

Найяскравішими моментами подорожі акумуляторних електричних вантажівок стануть найпівнічніша та найпівденніша точки континентальної Європи: Північний мис у Норвегії та Таріфа в Іспанії. Карін Родстрьом, генеральний директор Mercedes-Benz Trucks, сіла за кермо однієї з е-вантажівок на перших кілометрах. Неофіційно тур розпочався ще раніше на заводі Mercedes-Benz Trucks у Вьорті-на-Рейні та в штаб-квартирі Daimler Truck AG у Ляйнфельден-Ехтердінгені.

Набуття досвіду на різних маршрутах з урахуванням споживання енергії

За допомогою «Європейського тестового туру eActros 600 2024» Mercedes-Benz Trucks має намір отримати великий досвід на різноманітних маршрутах у різних топографічних і кліматичних зонах з огляду на споживання енергії. Потім виробник має намір поділитися цими висновками із зацікавленими клієнтами.

Висока ємність батареї — понад 600 кіловат-годин — і нова, особливо ефективна електрична ведуча вісь власної розробки дозволяють eActros 600 досягти запасу ходу в 500 кілометрів без проміжної зарядки. Заряджати батареї планується виключно на громадських зарядних станціях.

Подорож пройде через Німеччину, Данію, Швецію, Норвегію, Фінляндію, Естонію, Латвію, Литву, Польщу, Чехію, Австрію, Словаччину, Угорщину, Хорватію, Словенію, Італію, Монако, Францію, Іспанію, Португалію, Бельгію, Нідерланди та Люксембург.

Про eActros 600

Близько 60 відсотків міжміських поїздок клієнтів «Мерседес-Бенц Тракс» в Європі не перевищують 500 кілометрів, а це означає, що в таких випадках достатньо зарядної інфраструктури в депо і на пунктах завантаження і розвантаження. У всіх інших випадках постійне розширення громадської зарядної інфраструктури є життєво важливим для того, щоб зробити електромобілі життєздатними для перевезень на далекі відстані по всій Європі. На додаток до зарядки CCS потужністю до 400 кВт, eActros 600 згодом також зможе заряджатися мегаватними зарядними станціями (MCS). 

У квітні цього року розробники Mercedes-Benz Trucks вперше успішно зарядили прототип eActros 600 на зарядній станції потужністю один мегават у власному центрі розробок і випробувань у Вьорті-на-Рейні. 

Клієнти можуть замовити попередню установку MCS. Як тільки технологія MCS стане доступною і буде стандартизована серед виробників, планується, що її можна буде встановити на ці ранні моделі eActros 600. Батареї можна зарядити від 20 до 80 відсотків приблизно за 30 хвилин на відповідній зарядній станції потужністю близько одного мегавата.

Візуально далекомагістральна вантажівка характеризується принципово новим дизайном з чіткими лініями та аеродинамічною формою. Що стосується рентабельності для операторів автопарків, то електрична вантажівка покликана встановити нові стандарти, в довгостроковій перспективі замінивши більшість дизельних вантажівок у важливому сегменті далекомагістральних перевезень.