Volvo CE представила концепт 100% електричного 14-тонного екскаватора з «телевізором» в задній частині

Volvo CE представила концепт 100% електричного 14-тонного екскаватора з «телевізором» в задній частині

Електричний екскаватор EX03 показує відео в реальному часі на задній панелі машини, щоб водії наступних за ним транспортних засобів могли бачити, що відбувається попереду.

Volvo Construction Equipment представила 14-тонний EX03, перший електричний прототип компанії в лінійці середньорозмірних екскаваторів. Володіючи низьким рівнем шуму, нульовими викидами вихлопних газів і зниженими потребами в технічному обслуговуванні, EX03 — майбутнє для більш безпечних і екологічно відповідальних будівельних майданчиків.

«Цей прототип є значним кроком вперед в еволюції середніх електричних будівельних машин», — зазначив Іну Кім, керівник програми Advanced Engineering в Volvo CE. «Як наша перша концепція електричного екскаватора в діапазоні середніх розмірів, ми швидко побудували й розширили нашу наявну технологію електромобілів».

Заснований на передових технологіях і дизайні продукції, прототип колісного екскаватора EX03 є наступним етапом шляху Volvo CE в області електромобільності після попередньої версії меншого повністю електричного концептуального гусеничного екскаватора EX02. Попри те, що EX03 все ще перебуває в стадії розробки й поки готується виходити на ринок, компанія Volvo CE планує протестувати аналогічну версію EX03 в пілотних проектах замовників.

В цілому на цей час, крім моделі EX03 в портфелі батарейних концепцій Volvo CE є автономні електричні самоскиди HX01 і HX02, електричний компактний колісний навантажувач LX02 й електричний міні-екскаватор EX02.

Новий 14-тонний колісний екскаватор EX03, підтримуваний технологіями групи Volvo, оснащений акумулятором від Volvo Trucks і може похвалитися аналогічним рівнем продуктивності, що і дизельна машина того ж класу. Прототип електричного колісного екскаватора покликаний забезпечити нульові викиди, вищу ефективність, нижчий рівень шуму і зниження сукупної вартості володіння в порівнянні з його традиційними аналогами.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Незвичайною особливістю EX03 є відеоекран на задній панелі машини, який може виконувати три завдання, пов’язані з безпекою. У першому випадку, потік відео в режимі реального часу надходить з передньої частини машини і дозволяє автомобілям, що знаходяться позаду EX03, чітко бачити картину попереду при русі по дорогах загального користування. В другому випадку цей екран може діяти як текстовий передавач інформації, що попереджає робочих на місці про рух машини вліво, вправо або заднім ходом. По-третє, екран може здійснювати пряму трансляцію інформації з питань безпеки, що дозволяє оператору дивитися в очі пішоходам і робочим, зводячи до мінімуму непорозуміння і підвищуючи безпеку.