Новий концепт AUDI — позашляховик із майбутнього

Новий концепт AUDI — позашляховик із майбутнього

AUDI представила четвертий, у своїй серії безпілотних автомобілів майбутнього, концепт Activesphere — позашляховик у спортивному стилі, звісно ж, з електроприводом.

Четверта модель серії

Бувши четвертою моделлю в серії, концепт Audi activesphere знаменує собою кульмінацію концептуальних автомобілів сферичної форми, представлених брендом із чотирма кільцями.

Слідом за родстером Audi skysphere у 2021 році, седаном AUDI grandsphere та космічним концептом AUDI urbansphere у квітні 2022 року, дебютує чотиридверний кросовер-купе з напрочуд універсальним дизайном кузова.

Елегантний автомобіль завдовжки 4,98 метра — це більше, ніж просто спортивний автомобіль розкішного класу, з разючим дорожнім просвітом і великими 22-дюймовими колесами, що підкреслюють його позашляховий талант.

Задня частина Sportback з активним кузовом одним натисканням кнопки перетворюється на відкриту вантажну платформу («активний кузов») — ідеальне місце для перевезення різноманітного обладнання, наприклад, електровелосипедів або спорядження для водних і зимових видів спорту.

Розміри AUDI майбутнього

З довжиною майже п’ять метрів, колісною базою 2,97 метра й шириною 2,07 метра, Activesphere Concept є великим автомобілем, але він цілком пропорційний для своїх розмірів.

Під куполоподібним дахом він має чотиридверний кузов, але ще цікавіше, що його можна перетворити на пікап, піднявши заднє лобове скло.

Функціональний та мінімалістичний інтер’єр

Знову ж таки, велика увага була приділена інтер’єру, а меблі та фурнітура можуть бути адаптовані. Якби ви самі керували автомобілем, у вас було б нахилене кермо, але якщо ви переходите в режим автономного водіння, він відкидає кермо, щоб зробити салон ще просторішим.

Щобільше, решітка радіатора у формі Audi також є вікном, а оскільки в передній частині Activesphere Concept немає двигуна, ви завжди можете бачити, що відбувається попереду автомобіля. Цікаво, що 22-дюймові колеса мають відкритий малюнок для кращого охолодження на бездоріжжі та закритий малюнок для кращої аеродинаміки на асфальті.

Новий рівень управління

Audi вивела управління функціями на абсолютно новий рівень, і концепція Activesphere є, мабуть, найбільш футуристичною в цьому відношенні. І водій, і пасажири вдягають окуляри віртуальної реальності, і система проектує не лише навколишній світ, а й персоналізований інтерфейс управління, яким вони можуть керувати за допомогою жестів.

Як і попередні концепти, Activesphere Concept використовує електричну платформу Premium Platform Electric, розроблену спільно Audi та Porsche, як і A6 e-tron та наступний Macan. Колеса приводяться в рух електродвигуном потужністю 442 к.с. і 735 Нм крутного моменту, а батарея ємністю 100 кіловат-годин забезпечує запас ходу в 600 кілометрів.

Швидка зарядка

Основою технології приводу в усіх майбутніх моделях PPE буде технологія зарядки на 800 вольт. Це гарантує, що батарея, як і в попередній моделі Audi e-tron GT quattro, може заряджатися потужністю до 270 кВт за дуже короткий час на станціях швидкої зарядки. Ця революційна технологія вперше з’явиться у великому сегменті автомобілів середнього та розкішного класів разом із PPE.

Технологія PPE забезпечує час заряджання, який наближається до звичайної зупинки для заправки автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Лише 10 хвилин достатньо для того, щоб узяти на борт достатньо енергії, щоби проїхати понад 300 кілометрів.

А менш ніж за 25 хвилин батарея ємністю 100 кВт·год заряджається з 5 до 80 відсотків. Разом із запасом ходу понад 600 кілометрів Audi activesphere позиціонує себе як безумовно придатний для подорожей на великі відстані, якщо в цьому є потреба.