Audi grandsphere — розкішний концепт першого класу

Audi grandsphere — розкішний концепт першого класу

На виставці IAA 2021, що проходить у Мюнхені, Audi представила концептуальний зразок Audi grandsphere.

Другий з трьох концепт-карів «сфери», Audi grandsphere займає особливе місце. Це тому, що технології та особливості дизайну, закладені в ньому, через кілька років знову з’являться в майбутніх серіях Audi. Концепт Audi grandsphere ілюструє заяву марки про те, що вона стає законодавцем моди в області технологічних перетворень і абсолютно нових, цілісних пропозицій мобільності.

© AUDI AG

Концепт родстера Audi skysphere з електроприводом дебютував в серпні 2021 року — це було вражаюче бачення автоматично керованого GT, який трансформується в самокерований спортивний автомобіль зі змінною колісною базою.

Ці два концепт-кари — а також Audi urbansphere, який з’явиться у 2022 році, пов’язані спільною концепцією. Вони відрізняються новим дизайном, який остаточно переосмислює інтер’єр, пасажирський салон, як центр автомобіля. Це відбивається в ​​плануванні салону, зникнення елементів управління і просторі салону, а також у зв’язку з новими сервісними пропозиціями.

Скріншот відео © AUDI AG

Режим автономного водіння рівня 4 не тільки змінює внутрішній простір автомобіля, він відкриває нові рівні свободи для всіх пасажирів. Audi grandsphere звільняє водія від завдань управління автомобілем, і одночасно пропонує кожному пасажиру широкий вибір можливостей використовувати цю свободу для спілкування, відпочинку або роботи за бажанням.

© AUDI AG

Завдяки власним сервісам Audi можна отримати доступ до різних сервісних опцій, пов’язаних з поточною поїздкою — наприклад, розробити маршрут, а також вибрати ресторан чи готель. Автомобіль також бере на себе вирішення повсякденних завдань, що виходять за рамки самої поїздки. Наприклад, Audi grandsphere забирає своїх пасажирів і самостійно справляється з паркуванням і зарядкою.

Простір, форма — інтер’єр

Двері концепту Audi grandsphere розташовані таким чином, що передня і задня частини стикаються, відсутня B-стійка. Весь світ салону відкривається перед пасажирами, як тільки вони забираються всередину.

© AUDI AG

Положення водія і пасажира визначається автоматично, як і безліч персональних функцій комфорту — наприклад, настройки клімат-контролю і сидінь — налаштовуються для кожного конкретного місця.

© AUDI AG

Разом з тим інформаційно-розважальна система отримує доступ до мультимедіа пасажирів і плавно відновлює їх в автомобілі. Наприклад, відео, яке пасажир переглядав на планшеті, автоматично відтворюється на поверхні дисплея в Audi grandsphere. Проєкційна поверхня автоматично перемикається на показ новин, які пасажир читав перед тим, як сісти в автомобіль.

© AUDI AG

Динамічний моноліт — дизайн екстер’єру

Довжина Audi grandsphere становить 5,35 м, ширина 2 м і висота 1,39 м.

Колеса концепту Audi grandsphere діаметром 23 дюйми цитують ікону 1990-х років — Audi Avus. Водночас шість подвійних спиць говорять про легкість конструкції й стабільності, нагадуючи про функціональні колеса для автоспорту і традиціях Баухауса в дизайні марки.

© AUDI AG

Блоки фар на верхній стороні Singleframe виглядають вузькими, як сфокусовані очі. Блоки освітлення посилаються на логотип марки «чотири кільця»: вони збільшують і ізолюють перетин двох кілець в зіницю — новий, безпомилково впізнаваний цифровий світловий підпис. Це означає, що розмір світлових областей можна регулювати залежно від їх функції як денних ходових вогнів або як динамічно працюючих мигалок. Така ж графіка присутня і в задніх світлових приладах.

© AUDI AG
© AUDI AG

Система приводу і зарядка

Технологічна платформа Audi grandsphere — так звана Premium Platform Electric, або PPE — була розроблена виключно для систем електроприводу з живленням від акумуляторів, і тому вона повною мірою використовує переваги цієї технології. Ключовим елементом PPE є акумуляторний модуль між осями, який в концепті grandsphere вміщує близько 120 кВт-год енергії. Плоске розташування батарей стало можливим завдяки тому, що Audi використовує всю базу автомобіля між осями.

© AUDI AG

Разом з великими колесами це створює основні пропорції, які ідеальні не тільки з точки зору дизайну. До основних переваг відноситься довгий салон і, відповідно, простір для ніг на обох рядах сидінь. Крім того, відсутність кришки коробки передач і карданного тунелю підвищує просторовий комфорт електромобіля.

Проте, Audi grandsphere не відмовляється від системи приводу quattro, яка є невіддільною частиною бренду. Це пояснюється тим, що концепт-кар оснащений окремими електродвигунами, встановленими на передній і задній осі, які за допомогою електронної координації забезпечують повний привід. Два електромотори концепту Audi grandsphere здатні забезпечити загальну потужність 530 кВт і крутний момент 960 Ньютон-метрів.

Швидка зарядка, великий запас ходу

Серцем системи приводу є технологія зарядки напругою 800 вольтів. Як і в Audi e-tron GT, ця технологія забезпечує зарядку батареї потужністю до 270 кВт за дуже короткий час на станціях швидкої зарядки.

© AUDI AG

Ця стратегія робить можливим час зарядки, яке наближається до часу дозаправки автомобіля зі звичайним двигуном. Достатньо всього десяти хвилин, щоб зарядити акумулятор до рівня, достатнього для того, щоб автомобіль проїхав понад 300 кілометрів (186 миль). Менш ніж за 25 хвилин ви можете зарядити акумулятор ємністю 120 кВт-год від 5 до 80 відсотків.

Разом з запасом ходу понад 750 кілометрів (466 миль) — в залежності від обраної системи приводу і потужності — концепт Audi grandsphere беззастережно підходить для дальніх поїздок.

З точки зору динамічних якостей концепт Audi grandsphere — як і належить електромобілю — дійсно перевершує своїх конкурентів з двигунами внутрішнього згоряння. Завдяки високому крутному моменту, який доступний з першого обороту, розгін від 0-100 км/год займає трохи більше чотирьох секунд; максимальна швидкість обмежена на користь збільшення запасу ходу.