Концепт Lancia Pu+Ra HPE провіщає електричне переродження бренду

Концепт Lancia Pu+Ra HPE провіщає електричне переродження бренду

Lancia представила концепт-кар, який демонструє напрямок дизайну майбутніх електромобілів бренду.

Перший автомобіль у новій ері

Концепт Lancia Pu+Ra HPE — це «перший автомобіль у новій ері Lancia», згідно з пресрелізом компанії. У релізі також йдеться про те, що «Pu+Ra» представляє «чисту й радикальну нову мову дизайну Lancia». HPE є відсиланням до Lancia Beta 1970-х років і спочатку означало «High Performance Estate», але потім було переосмислено як «High Performance Electric».

Сам дизайн має сильні натяки на Lancia Stratos, особливо задня частина з великими круглими задніми ліхтарями. У профілі бічні лінії, що спускаються спереду назад, відсилають до Aurelia і Flaminia, як стверджують в Lancia.

Інтер’єр із відчуттям вітальні

Lancia залучила італійського виробника меблів Cassina, щоб надати інтер’єру відчуття вітальні. Передні сидіння натхненні кріслами Cassina, у той час, як центральна консоль і приладова панель спроєктована так, щоб слугувати столиками.

Також були використані екологічні матеріали, включаючи Marm/More, матеріал, що на 50 % складається з мармурового пилу, для дверних панелей. Дерев’яне оздоблення виготовлене з переробленого матеріалу, а килими — з натуральної вовни.

Продуктивність та інтерфейс

Показники продуктивності не обговорювалися, але Lancia згадала про 435 миль запасу ходу за європейським циклом тестування WLTP, час зарядки «трохи понад 10 хвилин» (для батареї невизначеного розміру при невизначеній швидкості зарядки), й ефективність 10 кВт·год на 100 км.

Концепт також дебютує новий інтерфейс Lancia SALA (Sound Air Light Augmentation), який з’явиться в хетчбеку Ypsilon наступного покоління, що вийде на ринок у 2024 році. Він містить у собі голосове керування, можливість автоматично адаптувати звуки, освітлення та налаштування клімат-контролю до різних умов, а також розважальні опції, включаючи потокове відео та відеоігри.

Попередній перегляд майбутнього дизайну

Концепт Pu+Ra HPE не призначений для виробництва, він лише слугує попереднім переглядом майбутнього дизайну та технологій Lancia.

На бренд чекає довгоочікуване оновлення та розширення модельного ряду, починаючи з Ypsilon наступного покоління, який буде доступний як із гібридною, так і з повністю електричною силовою установкою. Потім Lancia планує випускати лише електричні моделі, починаючи з 2026 року, і стати повністю електричною до 2028 року, на той самий рік заплановано запуск сучасної електричної Delta.

Прем’єра трейлера

На прес заході «Emozione Pu+Ra» відбулася прем’єра трейлера короткометражного фільму під назвою «Надаючи форму майбутньому», а з початку травня він з’явиться в повному обсязі в ефірі на каналах соціальних мереж бренду.

Це другий епізод вебсеріалу «Нове відродження Lancia», що складається з трьох епізодів і розповідає про шлях відродження бренду до бажаного, надійного й шанованого бренду на європейському преміумринку. Перший епізод з’явився в Інтернеті в грудні минулого року після Lancia Design Day, першої події в новій ері бренду.

У другому епізоді Лука Наполітано, генеральний директор бренду Lancia, разом з усією командою Lancia запрошує глядачів у подорож відкриття Lancia Pu+Ra HPE, 100 % електричного концепт-кара, який представляє бачення бренду на наступні десять років із погляду дизайну, домашнього затишку, екологічності, електрифікації та технологій.

Знятий в офісах бренду, Centro Stile Lancia в Турині та міланському магазині Cassina на Віа Дуріні, трейлер є невпинною послідовністю зображень, які використовують мову документального кіно, щоби показати те, що зазвичай залишається прихованим від широкої публіки.

Це дає змогу почути голоси багатьох учасників процесу розробки Lancia Pu+Ra HPE, а також оцінити, як співпраця з Cassina стала важливим джерелом натхнення для розробки інтер’єрів концепт-кара, зробивши їх набагато більш схожими на інтер’єри житла.

Третій і останній епізод вебсеріалу буде представлений у 2024 році на презентації нового Ypsilon.