Nissan святкує 20-річчя лондонської дизайн-студії презентацією шоу-кара Concept 20-23

Nissan святкує 20-річчя лондонської дизайн-студії презентацією шоу-кара Concept 20-23

Щоб відсвяткувати 20-ту річницю Nissan Design Europe (NDE) Nissan представив в Лондоні абсолютно новий спортивний міський електричний концепт-кар під назвою Nissan Concept 20-23.

Nissan Concept 20-23

Презентація нового Concept 20-23 відбулася на плавучій баржі, пришвартованій безпосередньо біля NDE на ділянці каналу Гранд Юніон, що є ключовою частиною унікального ландшафту навколо NDE, який робить це місце таким самобутнім.

Nissan Concept 20-23 був розроблений командою, до якої входили деякі молоді співробітники NDE, з простим завданням розробити автомобіль без обмежень, на якому вони хотіли б їздити вулицями міста, де вони працюють.

Назва Concept 20-23 відображає 20 років роботи NDE в самому центрі Лондона, а також традиційне число компанії 2 (ni) 3 (san) і поточний рік. Вона також продовжує давню традицію Nissan привносити привабливу грайливість у світ хетчбеків та міських автомобілів. Завдяки спадщині так званих автомобілів Pike, таких як Be-1, Pao, Figaro і S-Cargo, Concept 20-23 привносить традицію малолітражних автомобілів у 21-го століття.

Команда NDE отримала завдання: розробити веселий електричний міський автомобіль, на якому ви хотіли б їздити щодня в Лондоні. Концепт 20-23, який вони розробили, — це компактний хетчбек, на який сильно вплинув світ онлайн-перегонів. Цей автомобіль наче розповідає історію про те, як перетинаються світи сучасного міського життя, онлайн-ігор та мобільності з нульовим рівнем викидів.

Сучасний погляд на грайливість цього маленького автомобіля відображає як світ онлайн-перегонів, так і участь Nissan у Формулі E. Базовий 3-дверний хетчбек Concept 20-23 має екстремальні аеродинамічні доповнення спереду і ззаду, які спрямовують повітряний потік від передньої частини автомобіля, через отвори для охолодження гальм і виходять через вентиляційні отвори відразу за передніми колесами.

Незвичний екстер’єр 

Ніс автомобіля складається з плоскої площини, від якої підіймаються кути до верхньої частини капота, надаючи передній частині несподівано чисту поверхню. Саме тут розташовані передні фари, що мають характерний вигляд, який складається з тонкого верхнього і нижнього півкола і посилений гострим променем завдяки світлодіодним технологіям. Сигнал повороту є частиною такого ж напівкруглого світлодіодного блоку. Вони надають передній частині Concept 20-23 доброзичливого вигляду, серед складних форм, які регулюють потік повітря.

Збоку м’язистість автомобіля надають розширені колісні арки, які вкривають великі колеса з низькопрофільними шинами. У верхній частині колісних арок спереду і ззаду є вентиляційні решітки для зменшення тиску, який може створювати опір повітря в колісній порожнині.

Вигин колісних арок різко обривається на рівні нижніх дверей, де кутові перехрестя обрамляють повітрозабірник за переднім колесом.  А такі ж кутові прорізи на задніх колісних арках дозволяють потоку повітря охолоджувати задні гальма. 

Тонкий повітрозабірник інтегрований в дах автомобіля там, де він з’єднується з лобовим склом, забезпечуючи вентиляцію для пасажирів, які насолоджуються роботою Concept 20-23.

Зовнішнє сіре забарвлення має текстуровану поверхню, створюючи враження, що він виточений з цільного шматка металу, що відображає суворе середовище, для якого він був створений. Номер компанії – 23 – розміщений на задніх трьох чвертях автомобіля.

Інтер’єр зі спортивним характером

Хоча модель Concept 20-23 — це лише зовнішня модель, команда дизайнерів створила інтер’єр, який відображає надзвичайно спортивний характер екстер’єру. Перш за все, вхід до салону здійснюється через двостулкові двері-ножиці, які відкидаються вгору від основи А-стійки.

Поперек дверних прорізів проходить поперечна планка, вкрита поролоновою прокладкою для захисту ліктів, через яку водій і пасажир повинні переступати, щоб дістатися до своїх сидінь. Два глибокі сидіння забезпечують надійну підтримку, але не коштом комфорту. Вони мають майже білу обробку, з великим підголівником, що нагадує гоночні автомобілі.

Опинившись на місці, водій зустрічає подовжену рульову колонку, яка завершується прямокутним спортивним кермом, прикрашеним численними елементами керування та регулювання. За кермом під рулем можна легко дотягнутися до перемикачів для регулювання роботи електричної силової установки та додаткових елементів.

Рульова колонка підтримується карбоновим кріпленням, яке, своєю чергою, кріпиться до основи великого відкритого отвору, що утворює центральну консоль.

Інтер’єр являє собою футуристичну інтерпретацію гоночного автомобіля з голими функціональними можливостями: лише кілька екранів, на яких відображається життєво важлива інформація з мінімальними факторами — відображення того, як реальні гоночні автомобілі, такі як учасник Формули E від Nissan, надихають на створення онлайн-симуляторів перегонів.

Презентація Concept  20-23 — це гідне святкування 20-річчя NDE, коли сміливі ідеї набувають форми й втілюються в життя.