Bentley святкує 90-річний ювілей «безшумного спорткара»

Bentley святкує 90-річний ювілей «безшумного спорткара»

60 Bentleys «епохи Дербі» зібралися на Фабриці мрій Bentley, щоб відсвяткувати 90-річчя моделі.

Історія знаменитого ювіляра

Bentley Motors привітала 60 прекрасних Bentley «епохи Дербі» в Кру, щоб відсвяткувати 90-річний ювілей Bentley 3½ Litre, широко відомого як «Дербі Бентлі».

Організована The Silent Sports Car Club — клубом власників, присвяченим Derby Bentley — кавалькада автомобілів вирушила до заводу Bentley’s Dream Factory у Кру, де гості мали змогу оглянути завод, ознайомитися з нещодавно відреставрованою колекцією спадщини Bentley та відвідати майстерні Mulliner.

Власне Bentley Derby Bentley 1934 року випуску об’ємом 3,5 літра з кузовом від Thrupp & Maberley був виставлений для гостей у нещодавно відкритій зоні Lineage, де експонуються вісім довоєнних автомобілів з колекції Heritage Collection. Одна з коронних прикрас автопарку Bentley — єдиний у своєму роді MkV Corniche 1939 року випуску, нещодавно перереєстрований і повернутий на дорогу вперше за 84 роки — був почесним гостем на вечері з чорними краватками, присвяченій 90-річчю Derby Bentleys.

Дербі Бентлі охоплювали величезний спектр стилів кузовів, представляючи значну частину з більш ніж 40 незалежних кузовобудівників, які надавали кузови на замовлення для моделі в 1930-х роках. Видатні автомобілі включали шасі B1 SAE (один з двох оригінальних стартових автомобілів, випущених у вересні 1933 року) і шасі 3-B-50 (єдиний вцілілий з чотирьох експериментальних шестициліндрових седанів 1939 року), що ідеально увібрали в себе величезне розмаїття автомобілів тієї епохи.

В епоху Дербі Bentley випускав до 500 автомобілів на рік, причому за 3½-літровим двигуном слідував вдосконалений 4¼-літровий. Перші Bentley випускалися під маркою Rolls Royce. У цей період історії Bentley також випустили кілька важливих одиничних екземплярів — обтічне купе Embiricos 1938 року і нещодавно відреставрований MkV Corniche 1939 року. Ці два автомобілі разом допомогли сформувати дизайнерську ДНК, яка виліпила Bentley 1950-х років і навіть надихнула на створення оригінальних і сучасних Continental GT.

Безшумний спорткар

Шестициліндровий 3,5-літровий двигун Derby Bentley працював плавно, вишукано, а 1S видавав близько 120 к.с., що було пристойним показником для тієї епохи. Якість була чудовою; автомобілі були стильними, швидкими, вишуканими, елегантно пропорційними й легкими в управлінні. 

У порівнянні з несинхронізованими коробками передач всіх попередніх Bentleys, переваги синхронізованої коробки передач Derby були очевидні, а пружини та жорсткіша рама шасі встановлювали високі стандарти керованості.

Для довідки:

Bentley Motors є одним з найбільш популярних брендів розкішних автомобілів у світі. Штаб-квартира компанії в місті Кру є домом для всіх її операцій, включаючи дизайн, R&D, інжиніринг, виробництво та виробництво п’яти модельних лінійок компанії: Continental GT, Continental GT Convertible, Flying Spur, Bentayga та Bentayga EWB. 

Поєднання тонкої майстерності, використання інженерного досвіду та передових технологій є унікальним для британських брендів розкішних автомобілів, таких як Bentley. Це також приклад високоякісного британського виробництва в його найкращому прояві. На заводі Bentley у Кру працює близько 4 000 осіб.