PEUGEOT 9Х8 — гібридний гіперкар з двома двигунами та досконалим дизайном

PEUGEOT 9Х8 — гібридний гіперкар з двома двигунами та досконалим дизайном

Набагато більше, ніж гоночний автомобіль, PEUGEOT 9Х8 вже є культовим об’єктом, естетичною та технічною революцією, найвищою дизайнерською пригодою. 

Матіас Хоссанн, директор з дизайну PEUGEOT, помістив його в брутальну архітектуру перед тим, як у 2022 році він вийде на траси перегонів на витривалість. Це дало можливість фотографу Агнешці Дорошевич пограти зі світлом та контрастами бетону. Її фотографії є ​​метафорою «24 годин Ле-Мана», міфічної гонки, в якій світло змінюється з кожною годиною.

Фото: Stellantis

Щоб створити новий гібридний гіперкар 9Х8, команда дизайнерів PEUGEOT доклала чимало зусиль. Вони наділили його всіма сучасними естетичними кодами, характерними для марки: котяча постава, плавні лінії, доповнені ознаками спортивності, гладкі і структуровані боки та, звичайно ж, характерний трипалий підпис Лева, що світиться. Тонкий та витончений, PEUGEOT 9Х8 викликає емоції та втілює швидкість.

Фото: Stellantis

Абсолют

Створити гоночний автомобіль — це заповітна мрія кожного автомобільного дизайнера. Досі ймовірність того, що ця мрія здійсниться, була близька до нуля: замість стилю та індивідуальності марки на перший план виходили експлуатаційні характеристики настільки, що гоночні автомобілі стали практично не відрізняються один від одного за морфологією. Робота дизайнерів обмежувалася дрібними деталями та лівреєю.

Фото: Stellantis

При створенні гібридного гіперкара PEUGEOT 9Х8 інженери та дизайнери працювали в тісній співпраці, щоб домогтися злиття стилю та технологій для створення автомобіля для змагань. «Рівень обговорення був абсолютно безпрецедентним», — каже Маттіас Хоссан, директор з дизайну PEUGEOT. «Ми були в контакті з командою PEUGEOT Sport і дійсно працювали з ними пліч-о-пліч».

Лев

Гібридний гіперкар 9Х8, що є яскравим представником дизайну PEUGEOT і натхненням для майбутніх розробок, вписується в тенденцію, задану автомобілями цієї лінійки, включаючи абсолютно новий PEUGEOT 308. Саме на PEUGEOT 9Х8 вперше з’явився новий значок у вигляді голови лева, потім він з’явився на PEUGEOT 308.

Ще однією відмінною ознакою майстерності та стилю PEUGEOT є кабіна 9Х8, заснована на характерній для марки концепції i-Cockpit. Весь кокпіт PEUGEOT 9Х8 був розроблений для забезпечення високого рівня ергономічності та інтуїтивності для водіїв.

Відсутність антикрила

Найяскравішою особливістю цього концепту є відсутність антикрила, що надає йому унікальної морфології.

Антикрило вперше з’явилося в гонках на витривалість у Ле-Мані у 1967 році й з того часу стало незмінним стандартом. З 1971 року, трохи більше ніж 50 років тому, жоден автомобіль не перемагав без заднього антикрила. 

Коли створювався PEUGEOT 9Х8, величезна кількість зусиль доклалася до задньої частини. Відповідно до початкового ескізу дещо витягнутого автомобіля, з’явилася злегка загострена кабіна, а також дуже специфічне обважування, яке ми бачимо сьогодні над заднім колесом.

Електричний

Своєю повнопривідною гібридною силовою установкою PEUGEOT 9Х8 має певну схожість з декількома моделями в лінійці PEUGEOT, такими як 3008 або 508. У ньому поєднуються 2,6-літровий двигун внутрішнього згоряння V6 500 кВт (680 к. с.) з подвійним турбонаддувом у задній частині та електродвигун/генератор потужністю 200 кВт (270 к. с.) у передній частині.

Вночі

«У нашій команді PEUGEOT Design є шанувальники „24 години Ле-Мана“. Побувавши там як глядачі, вони знають, що вночі, на трасі, в автомобілів мало відмітних ознак. Деякі автомобілі можна впізнати по звуку їхніх двигунів, але в багатьох місцях візуальна присутність автомобілів обмежується яскравими лініями, що зникають уночі».

«Щоб PEUGEOT 9Х8 був легко впізнаваний вдень і вночі всіма, ми додали компоненти освітлення в нашу роботу над силуетом. Для світлового підпису очевидним вибором були три пазурі, які присутні на всіх наших нинішніх серійних автомобілях. Нам не склало великої праці розмістити їх на передній частині гіперкара 9Х8, але їх розміщення на задній частині зажадало багато роботи. Ми інтегрували три легких пазурів в окремі композитні компоненти, створивши зазори, через які виходить повітря. Нам не терпиться побачити їхній ефект на треку».

Фото: Stellantis

Як фотограф цієї серії знімків PEUGEOT 9Х8, Агнешка Дорошевич одразу розпізнала потенціал світлових сигнатур PEUGEOT 9Х8: «Ми дійсно хотіли розтягнути нашу зйомку на цілий день і продовжити її до пізньої ночі», — каже вона. Мені вдалося досягти ідеального втілення «24 години Ле-Мана» в моїх фотографіях. Денне світло, штучне освітлення та яскраве світло фар поєднуються з потужним малюнком світлових кігтів автомобіля. Звичайно, ми зовсім не в Ле-Мані, але вся атмосфера Ле-Мана тут є.

Фото: Stellantis