Бронеавтомобіль «Козак-7» показали керівництву ЗСУ

Бронеавтомобіль «Козак-7» показали керівництву ЗСУ

Після детального ознайомлення з особливостями конструкції ББКМ «Козак-7» і головнокомандувач українського війська, і начальник генштабу підтвердили зацікавленість у продукції такого класу, повідомляє АрміяInform.

Науково-виробниче об’єднання «Практика», що входить до складу ГС «Ліга оборонних підприємств України» представила керівництву Збройних Сил України — Головнокомандувачу ЗСУ генерал-лейтенанту Валерію Залужному та начальнику Генерального штабу генерал-лейтенанту Сергію Шапталі бронеавтомобіль «Козак-7».

Щоправда, ця бронемашина була розроблена для іноземного замовника за індивідуальним технічним завданням, визначені ним на основі світового досвіду до машин такого класу, які призначені насамперед для ведення бойових дій в умовах міської забудови. Проте на «Практиці» вважають, що такий зразок військової техніки міг би знайти своє застосування і в бойових підрозділах Збройних Сил України.

Фото: Армія Inform

Броньована бойова колісна машина (ББКМ) «Козак-7» створюється на базі Ford F-550, але на «Практиці» кардинально змінюють його ходову частину завдяки встановленню готового комплексного рішення від іноземної компанії з однієї з країн НАТО. Такий комплект має посилені мости, ресори, амортизатори, кардани, стабілізатори, нові стандартизовані за стандартом НАТО армійські ступиці коліс. Це дозволило підняти загальну вантажопідйомність шасі «Козак-7» до 12 тонн. 

Бронеавтомобіль оснащується 330-сильним турбодизелем V8 з об’ємом у 6,7-літрів, який поєднаний з 10-ступеневою автоматичною коробкою передач. Тобто питома потужність залишається на більш ніж високому рівні — у 27,5 к.с./т.

Після детального ознайомлення з особливостями конструкції ББКМ «Козак-7» і головнокомандувач українського війська, і начальник генштабу підтвердили зацікавленість у продукції такого класу. Насамперед вони відзначили високий рівень захищеності особового складу, ергономічні показники, покращені динамічні характеристики, використання автоматичної коробки передач, а також можливість створення на базі «Козак-7» лінійки спеціальних машин (командно-штабних, пунктів управління, протитанкових комплексів, медичних тощо).