Штучний інтелект допомагає проєктувати нову ТАТРУ для Дакару

Штучний інтелект допомагає проєктувати нову ТАТРУ для Дакару

Команда Tatra Buggyra ZM Racing готує абсолютно новий гоночний спецавтомобіль Tatra для участі в ралі «Дакар» у січні за допомогою штучного інтелекту (ШІ), який  допомагає команді дизайнерів у складній розробці вантажівки.

Інноваційні тенденції в конструкторській роботі

План побудови нового автомобіля був задуманий командою Buggyra ще два роки тому. Але виробництво відкладалося, тому що останні два роки відбувалися зміни правил Міжнародної автомобільної федерації FIA для Дакара. Фінальна версія правил стала відома лише цього літа. Лише після цього були внесені останні зміни в проєкт і тільки тоді почали будувати автомобіль. Автомобіль планується представити вже у січні 2024 року.

Фахівці використовують останні тенденції в конструкторській роботі, зокрема, штучний інтелект і віртуальну реальність. Штучний інтелект бере участь в оптимізації, використовуються розрахунки CFD (Computational Flight Dynamics — обчислювальна динаміка руху). Розрахунки стосуються й потоку повітря, розподілу ваги та форми тіла тощо. Команда намагається зберегти ДНК Татри, навіть попри те, що це буде капотна машина. Ми думаємо, що це буде серйозний зсув у продуктивності. Тестування відбудеться під час Дакару, а другий автомобіль заплановано почати виготовляти в лютому після оцінки Дакара-2024.

Інновація зі штучним інтелектом дозволила команді Tatra Buggyra по-новому поглянути на створення гоночного автомобіля. Головне було — навчитися правильно використовувати ШІ, адже ми знаємо, що найскладніше — це правильно видати завдання. Дані, які надавалися ШІ специфічні й дуже складні. І тільки з коректними вхідними даними можна було отримати хороший результат.

TATRA на ралі Дакар 2023

Але всі ідеї, які пропонує складна система розв’язання проблем, повинні бути ретельно перевірені командою дизайнерів, адже штучний інтелект може завести на хибний шлях. ШІ більше використовувався як друг, який може дати гарну пораду. Щось на кшталт кращого Google, який може показати новий напрямок для ідей.

Віртуальна реальність поряд зі ШІ

Поряд зі штучним інтелектом використовувалася програма віртуальної реальності (VR) Gravity Sketch, за допомогою якої дизайнер може уявити запропоновану вантажівку в окулярах віртуальної реальності так, ніби вона стоїть перед ним у готовому вигляді. Графічний дизайнер намалював зовнішню обшивку вантажівки.  Дивитися на вантажівку в масштабі 1:1, безумовно, краще, ніж на 3D-модель. Це трохи ілюзорно. А тут ви можете ходити навколо вантажівки і дивитися крізь неї з усіх сторін та під різними кутами.

Отже, очікується, що нова Tatra буде готова до початку ралі «Дакар» в січні.  

TATRA на ралі Дакар 2023

46-й ралі-рейд «Дакар» стартує 5 січня 2024 року і завершиться 19 січня. Уп’яте в історії ралі пройде в Саудівській Аравії, а його програма налічуватиме 12 етапів. Команда Buggyra ZM Racing буде представлена не лише в категорії вантажівок, де остаточний склад екіпажу буде оголошено протягом листопада. Аліях Колок дебютує в елітному класі гоночних автомобілів Ultimate (колишній T1+) на спеціальному автомобілі Red-Lined REVO T1+. Вона буде єдиною жінкою, яка змагатиметься з такими зірками ралі-рейдів, як Нассер Аль-Аттія, Карлос Сайнс-старший та Себастьєн Лоеб, після того, як дебютувала у знаменитому спецзаїзді класу T3 у січні цього року.