Представлено Dacia Sandrider — машину для Дакара 2025 року

Представлено Dacia Sandrider — машину для Дакара 2025 року

Румунський виробник представив прототип, який візьме участь у Дакарі 2025 року і в чемпіонаті W2RC: Dacia Sandrider, за кермом якого будуть Себастьян Лоеб, Нассер Аль-Аттія і Крістіна Гутьєррес.

Перша презентація Dacia Sandrider

Всього через кілька днів після завершення Дакару 2024 року і перемоги Карлоса Сайнса на Audi, вже готується гоночний ралі-рейд 2025 року, і саме Dacia дала старт цій підготовці. 

Прототип гоночного автомобіля для Дакару Dacia Sandrider
Прототип гоночного автомобіля для Дакару Dacia Sandrider

Румунський виробник представив свій перший прототип для наступного Дакару та чемпіонату 2 W2025RC: Dacia Sandrider. 

Натхненний концепт-каром Dacia Manifesto, представленим у 2022 році, Sandrider буде представлений у головній категорії ралі-рейдів — Ultimate T1+.

Гоночний автомобіль для Дакару Dacia Sandrider
Г

Цей прототип був розроблений командою Alpine Racing у співпраці з Prodrive і буде експлуатуватися британською командою в наступному році. Пілотуватиме Sandrider тріо шокерів: Себастьян Льоб, дев’ятиразовий чемпіон світу WRC і п’ятикратний призер Дакара, Нассер Аль-Аттія, п’ятиразовий переможець Дакара і дворазовий переможець чемпіонату світу з ралі-рейдів, і Крістіна Гутьєррес, нещодавня переможниця Дакара 2024 року в категорії Challenger.

Гоночний автомобіль для Дакару Dacia Sandrider

Dacia Sandrider розпочне довгу серію тестів у різних країнах. Вперше він візьме участь у змаганнях на Rallye du Maroc 2024 року — етапі Чемпіонату світу з ралі-рейдів (W2RC), який пройде з 5 по 11 жовтня. До цього він був представлений широкій публіці  31 січня, з нагоди шоу Rétromobile, де Себастьєн Лоеб був присутній, щоб відсвяткувати свій 50-річний ювілей.

Dacia Sandrider — автомобіль, який фокусується на необхідних потребах

Розроблений дизайнерами Dacia, зовнішній вигляд Sandrider є лаконічним і зосередженим на найнеобхіднішому: збережені лише абсолютно необхідні кузовні панелі. Немає ніяких декоративних елементів, тому що вони зайві. Румунський виробник застосував підхід, «який фокусується на основних потребах пілота і другого пілота»: короткий, глибокий і плаваючий передній капот зникає з поля зору екіпажу. Використання антиблікової фарби — техніка з авіації — у верхній частині приладової панелі також оптимізує видимість пілота і другого пілота.

Гоночний автомобіль для Дакару Dacia Sandrider

Щоб відповідати вимогам Дакару і ралі-рейду, Dacia, очевидно, довелося посилити свій автомобіль консолідованою базою і бамперами, карбоновим кузовом, а також підвіскою (подвійні поперечні важелі) і адаптованою трансмісією 4×4. Електрична система, представлена як «інноваційна», дозволить всім бортовим аксесуарам підтримувати оптимальну потужність навіть у найскладніших умовах.

Гоночний автомобіль для Дакару Dacia Sandrider

Dacia Sandrider має кілька особливостей, щоб полегшити життя екіпажам під час змагань: наприклад, сидіння Sabelt покриті спеціальними антибактеріальними тканинами, що регулюють вологість. Запасні колеса не мають обтічника для полегшення керування. Кріпильні гайки можна розмістити на магнітній поверхні, інтегрованій у спеціальну частину кузова, щоб не загубити їх у піску під час маніпуляцій з ними.

Гоночний автомобіль для Дакару Dacia Sandrider

Інженери Alpine Racing попрацювали над легкістю, щоб зменшити споживання палива. Загальна вага Sandrider була зменшена приблизно на 15 кг у порівнянні з аналогічними прототипами шляхом використання легшого трубчастого шасі, видалення всіх непотрібних кузовних панелей і використання карбону для інших, усунення всіх декоративних елементів, а також шляхом вибору більш компактного і легкого двигуна. 

Гоночний автомобіль для Дакару Dacia Sandrider. Інтер'єр

Для оптимізації зчеплення з дорогою та динамічної поведінки Sandrider було значно збільшено розподіл ваги між передньою та задньою частинами спереду.