Вантажівки Sisu відсвяткували 90-річний ювілей

Вантажівки Sisu відсвяткували 90-річний ювілей

Цього місяця Sisu Auto — фінська автомобільна компанія святкувала 90-річчя від початку виробництва.

«Sisu» не має точного перекладу в жодній мові світу й означає вроджену сміливість, стійкість і завзятість, якими наділений фінський народ.

© Sisu Auto

Тому, мабуть, і фінські SISU — це більше, ніж просто вантажівки. Ці автомобілі з самого початку проектуються для роботи в надскладних умовах. Автомобілі SISU — це спеціалізований транспорт, розрахований на важкі дорожні й кліматичні умови.

© Sisu Auto

Sisu була створена в 1931 році. У 1932 році компанія почала випуск 1,5-тонних вантажівок S-321 і S-323 (оснащених двигунами Volvo Penta шведського виробництва), які почали надходити на озброєння фінської армії.

У 1934 році компанія почала виробництво вантажівок SO-3 (оснащених двигуном фінського виробництва), в 1936—1937 рр. виготовила для фінської поліції броньовик «Sisu», в 1938 році — почала виробництво 3,5-тонних вантажівок Sisu SH-6 (оснащених американськими двигунами Hercules).

Уже до кінця 1950-х років компанія самостійно виготовляла всі вузли для своїх вантажівок, сміливо впроваджувала передові технічні новинки.

На сьогодні Sisu працює тільки на замовлення й своїм головним принципом зробила індивідуальний підхід до кожного замовника. Наприклад, довжина рами не має стандартизованих розмірів, а вибір колісних формул чи не найширший у світі: від 4х2 до 10х10. Sisu Auto також розробила повністю нове модульне сімейство продуктів SISU GTP 4×4 з високим ступенем захисту.

Машини комплектуються двигунами Mercedes-Benz, Caterpillar і Renault, трансмісіями ZF, Allison і Fuller, роздавальними коробками Steyr, зчепленнями Spicer.

Sisu Auto співпрацює з найбільшим у світі виробником комерційних автомобілів Daimler Truck AG. Це дозволило використовувати новітні технології в галузі в нових продуктах SISU й отримати можливість гнучкого виробництва окремих невеликих серій продуктів за конкурентоспроможними цінами.


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Захоплива історія фінської автомобільної промисловості та Sisu Auto, вже триває дев’ять десятиліть. Бажаємо подальшого розквіту!