Hyundai Motor і дизайнер Джорджетто Джуджаро працюють над відновленням концепту Pony Coupe 1974 року

Hyundai Motor і дизайнер Джорджетто Джуджаро працюють над відновленням концепту Pony Coupe 1974 року

Компанія буде працювати з італійською дизайнерською фірмою, щоби повернути автомобіль, який дав старт корейському автомобілебудуванню, у рамках святкування спадщини бренду Hyundai.

Hyundai Motor Company оголосила, що починає співпрацювати з італійською дизайнерською компанією GFG Style, зокрема з її батьком і сином Джорджетто і Фабріціо Джуджаро, щоб відновити знаковий концепт Pony Coupe 1974 року, який молодий Джорджетто створив для дебюту Hyundai на автосалоні в Турині в 1974 році. Відновлений концепт буде показаний навесні.

Оригінальні Pony і Pony Coupe Concept були одними з тих рідкісних творінь, які вплинули на дизайн не одного, а декількох серійних і концептуальних автомобілів, включаючи IONIQ 5 і N Vision 74. Оскільки оригінальний концепт-кар більше не існує, ми доручили Джорджетто Джуджаро відновити його на основі нашої філософії дизайну «Формувати майбутнє зі спадщиною».

СангЮп Лі, Виконавчий віцепрезидент і керівник глобального дизайн-центру Hyundai Motor

Історія

У 1974 році, коли Hyundai Motor ще тільки починала виробництво автомобілів, керівництво компанії звернулося до Джорджетто Джуджаро з пропозицією попрацювати над дизайном першої незалежної моделі Hyundai та першого корейського серійного автомобіля. На той час у Кореї не було можливостей для проєктування та дизайну автомобілів, тому Hyundai Motor доручила Джуджаро спроєктувати, виготовити креслення та побудувати п’ять прототипів, один із яких був купе.

З клиноподібним носом, круглими фарами й геометричними лініями, схожими на орігамі, Pony Coupe призначався для північноамериканського і європейського ринків, але проєкт зупинився в 1981 році незадовго до початку масового виробництва на тлі несприятливої світової економічної кон’юнктури.

Хоча в той час концепт був незавершеною мрією, його сміливий дух допоміг запустити корейську автомобільну промисловість, безпосередньо вплинувши на перші незалежні серійні моделі Hyundai під маркою Pony, які випускалися з 1975 по 1990 рік і продавалися по всьому світу. Концепт Pony Coupe залишається ключовою частиною спадщини Hyundai та візитною карткою бачення компанії її головою-засновником Джу-Юнг Чунгом.

Концептуальний дизайн також послужив величезним джерелом натхнення для роботи Джуджаро над DeLorean DMC 12, який дебютував у 1983 році й був широко використаний у фільмах «Назад у майбутнє» (1985–90 рр.).

Вплив на сьогодення

Вплив концепту Pony and Pony Coupe Concept відчувається досі. У 2019 році Hyundai Motor надихнулася оригінальним Pony для концептуального автомобіля «45», який безпосередньо вплинув на IONIQ 5, що дебютував двома роками пізніше.

Також у 2021 році Hyundai переосмислила оригінальний серійний автомобіль Pony як концепт електромобіля рестомод. А у 2022 році Hyundai знову звернулася до концепції купе, випустивши свій воднево-гібридний N Vision 74.

Про свій оригінальний дизайн Джуджаро сказав:

Я розробив Hyundai Pony, коли був ще молодим дизайнером на початку своєї кар’єри. Я відчував велику гордість від того, що відповідав за створення транспортного засобу для компанії та країни, яка збиралася вийти на світовий ринок із жорсткою конкуренцією. Для мене велика честь, що Hyundai попросив мене відновити його для нащадків і вшанування спадщини бренду.

Джорджетто Джуджаро