Гоночний автомобіль Mercedes Targa Florio 1924 року випуску повертається на дорогу

Гоночний автомобіль Mercedes Targa Florio 1924 року випуску повертається на дорогу

Через 100 років після тріумфу Mercedes у легендарних перегонах на витривалість Targa Florio на Сицилії 27 квітня 1924 року на дороги повертається відреставрований 2-літровий гоночний автомобіль Mercedes, який використовувався в той час. 

Mercedes-Benz Classic відреставрував автомобіль з власної колекції відповідно до найвищих стандартів автентичності. Він буде представлений на міжнародних заходах у 2024 році. 

Гоночний автомобіль з характерним червоним лакофарбовим покриттям є яскравою подією в 130-річній історії автоспорту Mercedes-Benz.

Гоночний автомобіль Mercedes Targa Florio з 2-літровим двигуном 1924 року. Повернення в стрій після реставрації - на тестовому треку на заводі Mercedes-Benz в Унтертюркгаймі, квітень 2024 року.
Гоночний автомобіль Mercedes Targa Florio з 2-літровим двигуном 1924 року. Повернення в стрій після реставрації – на тестовому треку на заводі Mercedes-Benz в Унтертюркгаймі, квітень 2024 року.

Перемога на Сицилії

На початку 1920-х років Targa Florio була головною подією в європейському автоспорті. Це дало німецьким компаніям важливу можливість, оскільки після Першої світової війни вони були відсторонені від участі в європейському чемпіонаті Гран-прі. У 1921 році Mercedes посів друге місце в загальному заліку, а в 1922 році перемогу здобув капер на “Мерседесі”. 

Targa Florio 27 квітня 1924 року. Гоночний 2-літровий автомобіль Mercedes Targa Florio з номером 32 - за кермом Крістіана Лаутеншлагера під час перегонів.
Targa Florio 27 квітня 1924 року. Гоночний 2-літровий автомобіль Mercedes Targa Florio з номером 32 – за кермом Крістіана Лаутеншлагера під час перегонів.

У 1924 році бренд повернувся на змагання з новим гоночним автомобілем. Цей автомобіль був створений за проєктом Пауля Даймлера. Фердинанд Порше, технічний директор і директор з розвитку Daimler-Motoren-Gesellschaft з квітня 1923 року, розробив його до того моменту, коли він був готовий до перегонів.

Гоночна команда вирушила зі Штутгарта на Сицилію на чотирьох 2-літрових гоночних автомобілях, що працювали на власній тязі. Три з цих гоночних автомобілів Mercedes виставив на перегони Targa Florio та Coppa Florio. Однією з особливих родзинок було червоне фарбування, яке насправді було зарезервоване для італійських автомобілів: воно мало на меті запобігти будь-якому потенційному втручанню італійських вболівальників під час перегонів. Німецькі гоночні автомобілі тоді зазвичай були пофарбовані в білий колір.

Targa Florio 1924 року. Фото на заводі Daimler-Motoren-Gesellschaft в Унтертюркгаймі перед відправленням на Сицилію. За кермом зліва направо: Макс Зайлер, Крістіан Вернер, Альфред Нойбауер, Крістіан Лаутеншлагер. Отто Зальцер (крайній праворуч) за кермом модифікованого 4,5-літрового гоночного автомобіля Grand Prix 1914 року. Бризковики та офіційні номерні знаки є обов'язковими при пересуванні на власному авто.
Targa Florio 1924 року. Фото на заводі Daimler-Motoren-Gesellschaft в Унтертюркгаймі перед відправленням на Сицилію. За кермом зліва направо: Макс Зайлер, Крістіан Вернер, Альфред Нойбауер, Крістіан Лаутеншлагер. Отто Зальцер (крайній праворуч) за кермом модифікованого 4,5-літрового гоночного автомобіля Grand Prix 1914 року. Бризковики та офіційні номерні знаки є обов’язковими при пересуванні на власному авто.

Водій заводу Mercedes Крістіан Вернер виграв Targa Florio на дистанції 432 кілометри (чотири кола по 108 кілометрів) на автомобілі під номером 10, показавши час 6:32:37.4 години. Це була перша перемога в Targa Florio для гонщика з-за меж Італії. 

Targa Florio 27 квітня 1924 року. Гоночний 2-літровий автомобіль Mercedes Targa Florio з номером 10 - за кермом якого був переможець Крістіан Вернер.
Targa Florio 27 квітня 1924 року. Гоночний 2-літровий автомобіль Mercedes Targa Florio з номером 10 – за кермом якого був переможець Крістіан Вернер.

Вернер також привів команду до потрійної перемоги в класі гоночних автомобілів з робочим об’ємом двигуна до 2 літрів. У загальному заліку Крістіан Лаутеншлагер (номер 32) фінішував на 11-му місці, Альфред Нойбауер (номер 23) — на 16-му.

Targa Florio 27 квітня 1924 року. Гоночний 2-літровий автомобіль Mercedes Targa Florio з номером 32 - під керуванням Крістіана Лаутеншлагера з другим водієм Вільгельмом Траубом.
Targa Florio 27 квітня 1924 року. Гоночний 2-літровий автомобіль Mercedes Targa Florio з номером 32 – під керуванням Крістіана Лаутеншлагера з другим водієм Вільгельмом Траубом.

Команда Mercedes отримала Coppa Termini як найкраща заводська команда. Вернер поклав вишеньку на торт: для класифікації Coppa Florio потрібно було проїхати ще одне коло. Заводський пілот зі Штутгарта також виграв це змагання з результатом 8:17:1.4 години. Його напарники по команді фінішували 9-м (Лаутеншлагер) і 13-м (Нойбауер).

Реставрація з максимальною автентичністю

У 2022 році Mercedes-Benz Classic вирішив до ювілею відновити оригінальний 2-літровий гоночний автомобіль Targa Florio з власної колекції максимально автентично — відповідно до високих стандартів заводської реставрації. Це автомобіль, на якому Крістіан Лаутеншлагер завершив гонку Targa Florio у 1924 році. Автомобіль-переможець Вернера не зберігся.

Гоночний автомобіль Mercedes Targa Florio з 2-літровим двигуном 1924 року. Автомобіль після реставрації в Mercedes-Benz Classic Centre у Фельбаху.
Гоночний автомобіль Mercedes Targa Florio з 2-літровим двигуном 1924 року. Автомобіль після реставрації в Mercedes-Benz Classic Centre у Фельбаху.

Вивезення гоночного автомобіля з музею Mercedes-Benz супроводжувалося ретельним інвентаризаційним аналізом і великими пошуками в архіві Mercedes-Benz Classic Archive — “пам’яті” бренду. Оригінальні технічні креслення та історичні фотографії є вирішальними джерелами для автентичної реставрації. Центр класики здійснює цю роботу разом з мережею експертів.

Гоночний автомобіль Mercedes 2-літровий Targa Florio 1924 року. Дослідження оригінальних фотографій в архіві Mercedes-Benz Classic.
Гоночний автомобіль Mercedes 2-літровий Targa Florio 1924 року. Дослідження оригінальних фотографій в архіві Mercedes-Benz Classic.

Основні моменти проєкту

Ремонт двигуна з наддувом: включає зварювальні роботи на корпусі, переробку оригінальних розподільчих валів і відновлення гвинтових з’єднань з гібридною різьбою, характерною для того часу.

Гоночний автомобіль Mercedes 2-літровий Targa Florio 1924 року. Двигун на випробувальному стенді.
Гоночний автомобіль Mercedes 2-літровий Targa Florio 1924 року. Двигун на випробувальному стенді.

Кузовні роботи: Гоночний автомобіль, переобладнаний приватним замовником у 1920-х роках, відновлюється до початкового стану за історичними кресленнями.

Гоночний автомобіль Mercedes 2-літровий Targa Florio 1924 року. Кузовні роботи виконані у співпраці з MCW Carrosserie en Wagenbouw, Нідерланди
Гоночний автомобіль Mercedes 2-літровий Targa Florio 1924 року. Кузовні роботи виконані у співпраці з MCW Carrosserie en Wagenbouw, Нідерланди.

Лакофарбове покриття: Детальний аналіз невеликих залишків оригінального лакофарбового покриття дає інформацію про колірну гамму і метод фарбування в 1924 році. Гоночний автомобіль перефарбовують вручну за допомогою пензля та реконструйованої фарби на основі лляної олії.

Гоночний автомобіль Mercedes 2-літровий Targa Florio 1924 року. Автентична реконструкція оригінального лакофарбового покриття від Volker Lück, столяра та реставратора. Лютий 2024 року
Гоночний автомобіль Mercedes 2-літровий Targa Florio 1924 року. Автентична реконструкція оригінального лакофарбового покриття від Volker Lück, столяра та реставратора. Лютий 2024 року

На кожному етапі фахівці Центру класики та зовнішні партнери максимально зберігають оригінальну речовину. Наприклад, під історично правильним лакофарбовим покриттям залишаються видимими сліди минулих модифікацій кузова. Консервуються дуже чутливі оригінальні компоненти. Наприклад, точне відтворення керма 1924 року замінить оригінал для виїздів автомобіля в ювілейний рік.

Гоночний автомобіль Mercedes Targa Florio з 2-літровим двигуном 1924 року. Повернення в дію після реставрації - на випробувальному треку на заводі Mercedes-Benz в Унтертюркгаймі, квітень 2024 року. Приладова панель крупним планом з автентичним відтворенням керма
Гоночний автомобіль Mercedes Targa Florio з 2-літровим двигуном 1924 року. Повернення в дію після реставрації – на випробувальному треку на заводі Mercedes-Benz в Унтертюркгаймі, квітень 2024 року. Приладова панель крупним планом з автентичним відтворенням керма

У квітні 2024 року гоночний автомобіль здійснив свій перший заїзд після реставрації — на тестовому треку на заводі Mercedes-Benz в Унтертюркгаймі. Саме тут 100 років тому автомобіль був побудований у гоночній майстерні. Звідси в 1924 році він вирушив у подорож на Сицилію, яка завершилася одним з найбільших успіхів за 130-річну історію автоспорту Mercedes-Benz.