В Канаді запустили безпілотні автобуси

В Канаді запустили безпілотні автобуси

На території урядового кампуса в Оттаві у тестовому режимі запущено автобусний маршрут, яким курсують безпілотні машини.

Протягом 10-денного випробування шатл моделі EX10, розроблений компанією EasyMile, рухатиметься маршрутом завдовжки 1,5 км із чотирма зупинками на території урядового кампуса.

З огляду на епідемію COVID-19 автобуси перевозитимуть лише працівників урядового кампуса та учасників випробувань.

Автобуси, які пересуваються зі швидкістю 25 км/год, здатні самостійно визначати перешкоди. Однак у салоні перебуває водій, аби при потребі взяти керування на себе. Випробування покликані визначити, як шатл працюватиме в умовах справжньої дорожньої ситуації, а також оцінити інші аспекти: наприклад, роботу батарей живлення чи доступність транспорту для людей з обмеженими можливостями.

За словами директора з питань інновацій міністерства транспорту Канади, успішні випробування відкриють дорогу для подальших технічних новацій: «Якщо подивитися у перспективу, то успіхом стане отримання цінних даних та знань, необхідних для реалізації більшої кількості подібних пілотних проєктів».

Зазначається, що цей проєкт став першим, затвердженим у рамках нової програми розвитку автономного транспорту провінції Онтаріо.