У Швейцарії успішно завершилися випробування автономного автобуса

У Швейцарії успішно завершилися випробування автономного автобуса

За час реалізації проєкту Swiss PostBus, що стартував у Сьоні, столиці кантону Валі, в 2016 році, було перевезено понад 54000 пасажирів.

Наступним його етапом стало надання таких транспортних послуг у селі Уврієр (Uvrier), розташованому приблизно за шість кілометрів від Сьона. Цей віддалений населений пункт раніше взагалі не обслуговувався громадським транспортом. Загалом було створено мережу з 20 автобусних зупинок, автономний автобус можна було замовити через кол-центр або за допомогою сенсорного дисплея на найближчій залізничній станції.

Протягом останніх п’яти років кількість швейцарських міст та транспортних компаній, які проводили експерименти з використанням автономних транспортних засобів на фіксованих маршрутах, зростала постійно.

Результати всіх цих експериментів загалом були позитивними. Автономні маршрутки в Сьоні та Уврієрі — результат співпраці влади міста Сьон та кантону Валі, компанії PostBus та швейцарської фірми BestMile, заснованої у 2014 році випускниками EPFL, федерального Політехнічного Інституту в Лозанні.