Зміна кольору автомобіля за декілька секунд. Революційна технологія E Ink

Зміна кольору автомобіля за декілька секунд. Революційна технологія E Ink

BMW Group на виставці CES 2022 у Лас-Вегасі представила електричний BMW iX Flow з новою технологією E Ink, яка дозволяє миттєво змінювати колір поверхні автомобіля за бажанням водія. 

BMW iX Flow демонструє перспективи нової технології майбутнього. Вперше цифрові можливості використовуються не тільки для персоналізації інтер’єру, але й адаптації зовнішнього вигляду автомобіля до різних ситуацій. Поверхня кузова з E Ink містить електронне чорнило, що дозволяє плавно змінювати колір BMW iX Flow.

Фото: BMW Group

Як працює технологія E Ink

Плавна зміна кольору кузова стала можливою завдяки спеціальному покриттю, яке точно повторює форми та обведення кузова. В основі технології E Ink лежить електрофоретичний процес. Пігменти різних кольорів виводяться на поверхню покриття за допомогою впливу електричного струму, внаслідок чого кузов набуває бажаного відтінку.

Фото: BMW Group

Електрофоретичне фарбування за технологією E Ink добре знайоме з дисплеїв, які застосовуються в електронних книгах. Спеціальне покриття кузова з чорнилом E Ink складається з мільйонів мікрокапсул діаметром, що не перевищує товщину людського волосся. Кожна з цих мікрокапсул містить негативно заряджені білі пігменти та позитивно заряджені чорні пігменти.

Фото: BMW Group

Дія за допомогою електричного поля змушує білий або чорний пігменти групуватися на поверхні мікрокапсули, надаючи кузову BMW iX Flow вибраний водієм відтінок.

Фото: BMW Group

Саме покриття кузова складається з багатьох сегментів електронного паперу ePaper, підігнаних один до одного з ідеальною точністю. Гнучкість цього покриття дозволяє повторити геометрично складну пластику кузова, а також зберегти характерне для нього поєднання відбитків та тіней, що підкреслюють лінії та об’єм.

Фото: BMW Group

Кожен із сегментів покриття створюється з використанням технології лазерного різання. Після накладання всіх фрагментів покриття на кузов та підключення до них джерела живлення вся поверхня нагрівається та герметизується. Це забезпечує рівномірну передачу кольору при кожній зміні кольору кузова.

Потенціал для персоналізації

Протягом багатьох десятиліть колір автомобіля виступає виразом індивідуальності власника. Палітра кольорів BMW охоплює безліч варіантів фарбування кузова, здатних підкреслити як спортивність, так і стриману елегантність автомобіля. Щороку BMW привносить у палітру нові відтінки, які гармоніюють з дизайном нових моделей та задають тренди у сфері оформлення екстер’єру.

Фото: BMW Group

Інноваційна технологія E Ink з електронним чорнилом, реалізована в моделі BMW iX Flow, відкриває нові можливості зміни зовнішнього вигляду автомобіля. BMW Group активно розвиває цю технологію, щоб нові форми персоналізації могли бути реалізовані у майбутніх серійних моделях.