Камери замість дзеркал: технологія MAN OptiView тепер доступна і для міських автобусів

Камери замість дзеркал: технологія MAN OptiView тепер доступна і для міських автобусів

MAN OptiView — це перша у світі система заміни дзеркал для міжміських автобусів. Вона надає велику підтримку водієві, усуваючи сліпі зони і значно покращуючи видимість уночі та в поганих погодних умовах. Тепер ця інноваційна технологія є доступною і для міських автобусів MAN Truck & Bus.

Прем’єра MAN OptiView відбулася на виставці IAA у 2018 році як перша у світі система заміни дзеркал для міжміських автобусів. Тепер система доступна для всіх моделей нового покоління міських автобусів MAN — включаючи повністю електричний MAN Lion’s City E.

Фото: MAN Truck & Bus

Все в полі зору із системою OptiView

Система заміни дзеркал особливо хороша за умов щільного міського руху. Вона робить сліпі зони видимими для водія автобуса і цим забезпечує велику безпеку на дорозі, особливо при поворотах, а також при зміні смуги руху та маневруванні.

Фото: MAN Truck & Bus

Як це працює? Цифрова система використовує дві камери з кожної сторони транспортного засобу для проєктування бічної та задньої зон автобуса у високій роздільній здатності та в режимі реального часу на два монітори всередині транспортного засобу.

Фото: MAN Truck & Bus

При цьому вони можуть показувати більшу площу, ніж при використанні звичайних дзеркал. Таким чином, водій може бачити сліпу зону. OptiView значно знижує ризик не помітити інших учасників дорожнього руху.

Фото: MAN Truck & Bus

MAN OptiView дає й інші переваги: водій отримує кращу видимість у дощ, сніг та вночі, оскільки камера автоматично адаптує зображення залежно від ситуації. Навіть відблиски, наприклад, від світла фар у темряві або за слабкого сонця, не погіршують видимість. Камери стійкі до погодних умов, мають функцію обігріву для зими та відрізняються особливою міцністю.

Поліпшення аеродинаміки завдяки OptiView

Система вражає і з погляду економічності. Це пояснюється тим, що автобуси з OptiView мають аеродинамічний опір приблизно на десять відсотків менше, ніж у транспортних засобів зі звичайними системами дзеркал. Завдяки покращеній аеродинаміці оператори можуть заощаджувати на витраті палива.

Фото: MAN Truck & Bus