Renault, Nissan та Mitsubishi Motors представили стратегію розвитку електромобілів до 2030 року

Renault, Nissan та Mitsubishi Motors представили стратегію розвитку електромобілів до 2030 року

Відповідно до стратегії учасники Альянсу збільшать використання спільних платформ для електромобілів у найближчі роки.

Renault Group, Nissan Motor Co., Ltd. та Mitsubishi Motors Corporation, учасники одного з найбільших автомобільних альянсів у світі, представили загальну стратегію розвитку до 2030 року, орієнтовану на повністю електричний, інтелектуальний та підключений транспорт, та реалізує спільні інвестиції на користь усіх трьох учасників та їхніх клієнтів.

Відповідно до цієї стратегії учасники Альянсу збільшать використання спільних платформ у найближчі роки з 60% сьогодні до понад 80% від загального пулу з 90 моделей у 2026 році. 

Так Mitsubishi Motors розширить свою присутність в Європі шляхом випуску двох нових моделей, включаючи новий ASX, створений на базі бестселерів Renault.

П’ять спільних платформ електромобілів: найбільша лінійка у галузі

Renault, Nissan та Mitsubishi стали першопрохідниками на ринку електромобілів, а їх інвестиції у сфері електрифікації вже перевищили 10 млрд євро. На основних ринках (Європа, Японія, США та Китай) 15 заводів Альянсу випускають компоненти, двигуни та акумулятори для 10 моделей Альянсу, продаж яких перевищив 1 млн од., а сукупний пробіг — 30 млрд км.

Цей унікальний досвід допоможе Альянсу до 2030 року випустити 35 нових електромобілів, для чого протягом найближчих п’яти років у технології електрифікації буде додатково інвестовано 23 млрд євро.

90% цих моделей буде побудовано на п’яти загальних платформах, які охоплять більшу частину ринків у всіх ключових регіонах:

CMF-AEV, найдоступніша платформа у світі, зараз використовується для виробництва нової Dacia Spring.

KEI-EV — призначений для надкомпактних електромобілів.

LCV-EV — платформа для комерційних автомобілів, є базою для виробництва Renault Kangoo та Nissan Town Star.

CMF-EV — глобальна модульна платформа для електромобілів. Буде запущена вже в найближчі кілька тижнів для виробництва Nissan Ariya та Renault Megane E-Tech Electric.

Платформа CMF-EV

До 2030 року понад 15 моделей буде побудовано на платформі CMF-EV, а виробництво автомобілів на її базі досягне 1,5 млн од. на рік.

CMF-BEV — найбільш конкурентоспроможна платформа для компактних електромобілів у світі буде введена в експлуатацію у 2024 році.

Платформа CMF-BEV

На її основі будуть вироблятися 250 000 автомобілів на рік під брендами Renault, Alpine та Nissan. Серед автомобілів також з’являться Renault R5 та новий компактний електромобіль, який замінить Nissan Micra.

Крім того, Альянс поділяє загальне уявлення про технологію повністю твердотільних акумуляторів (ASSB). Спираючись на свої глибокі знання та унікальний досвід піонера, Nissan очолить впровадження інноваційних розробок у цій галузі, які будуть використані всіма учасниками Альянсу.

Технологія повністю твердотільних акумуляторів

ASSB матиме подвоєну щільність енергії у порівнянні з існуючими рідинними літій-іонними батареями. Час зарядки скоротиться втричі, що дозволить клієнтам здійснювати більш тривалі поїздки з більшим комфортом.

Мета полягає в тому, щоб розпочати масове виробництво ASSB до середини 2028 року. Мало того, стоїть завдання в майбутньому досягти рівних витрат, у порівнянні з автомобілями з ДВЗ, шляхом подальшого їх зниження до 65 доларів за кВтг. Це пришвидшить глобальний перехід на електромобілі на світовому рівні.