MAN тестує автономний автобус для міста майбутнього

MAN тестує автономний автобус для міста майбутнього

MAN та партнери успішно завершили науково-дослідний проєкт @CITY з автономного водіння в містах.

Близько 48 місяців компанія MAN Truck & Bus разом із партнерами працювала над розробкою та тестуванням автономного міського транспорту майбутнього в рамках ініціативи @CITY.

22 червня 2022 року партнери представили результати на території випробувального центру в Альденховені.

Фото: MAN Truck & Bus

Спільний проєкт @CITY з автоматизованого водіння в міських умовах

Сучасний міський рух є складнішим, ніж на автомагістралях: широке розмаїття учасників дорожнього руху рухається з індивідуальною динамікою та різними напрямками в дуже обмеженому просторі.

15 партнерів з автомобільної промисловості, розробників програмного забезпечення, наукових та дослідних інститутів об’єднали зусилля у 2017 році в спільному проєкті @CITY, що фінансується Федеральним міністерством економіки та захисту клімату Німеччини (BMWK).

У рамках різних підпроєктів вони розглядали різноманітні технічні вимоги до автономного водіння в умовах міського руху.

На офіційній презентації результатів проєкту @CITY компанія MAN продемонструвала здатність автобуса самостійно наблизитись до зупинки з точністю до кількох сантиметрів.

Фото: MAN Truck & Bus

Автономний автобус MAN також освоїв комунікацію з іншими транспортними засобами для безпечного від’їзду із зупинки. Коли вмикається сигнал лівого повороту, одночасно надсилається електронний сигнал автономним автомобілям, що наближаються ззаду, щоби вони сповільнили хід і почекали.

Фото: MAN Truck & Bus

«@CITY дав нам важливі ідеї на шляху до автономного міського транспорту й показав, як ми можемо використовувати функції автономного керування автомобілем, а також комунікації з іншими транспортними засобами в практичній експлуатації», — підсумував Вальтер Швертбергер, керівник проєкту @CITY компанії MAN Truck & Bus, наприкінці дводенних демонстрацій в Альденховені.