Від Clio до Renault 5: як Renault тестує нову електричну платформу за допомогою «мулів»

Від Clio до Renault 5: як Renault тестує нову електричну платформу за допомогою «мулів»

Компанія Renault є одним із піонерів електромобілів у Європі й має амбітні плани щодо запуску нового електромобіля на базі культового Renault 5. Нова модель, дебют якої очікується у 2024 році, використовуватиме нову електричну платформу, яка обіцяє знизити витрати та підвищити продуктивність. Але як Renault розробляє та тестує цю нову платформу? Пропонуємо вам зазирнути в цей процес.

Що таке «мули» й чому вони важливі?

«Мули» — це перші прототипи нового автомобіля, які використовують ті ж технічні компоненти, що й майбутній серійний автомобіль, такі як платформа, силова установка та батарея. Однак вони не виглядають як кінцевий продукт, оскільки використовують інший дизайн кузова. У цьому випадку Renault використовує силует Clio для своїх мулів.

«Мули» необхідні для тестування та доопрацювання нового автомобіля в різних умовах і сценаріях. Renault має дев’ять мулів для майбутнього електричного Renault 5, і вони проходять різні випробування на різних трасах і місцевостях, включаючи сніг і лід у Швеції.

Як Renault випробовує свою нову електричну платформу?

Нова електрична платформа, яку Renault використовує для свого майбутнього електричного Renault 5, називається CMF-B EV. Це розшифровується як Common Module Family, B-сегмент та EV- електромобілі. Це модульна платформа, яка може бути адаптована до різних типів і стилів кузова.

Платформа CMF-B EV базується на платформі CMF-B, яка використовується для моделей Clio та Captur, але була оптимізована для електромобілів. Вона використовує 70 % деталей від платформи CMF-B, що знижує витрати та складність. У порівнянні з моделлю ZOE, платформа CMF-B EV на 30 % дешевша у виробництві.

Нова платформа також пропонує кращі експлуатаційні характеристики та задоволення від водіння. Вона має нижчий центр ваги з батареями, встановленими під підлогою, що покращує стабільність і керованість. Вона також має багатоважільну задню вісь, яка зазвичай зарезервована для більш преміальних сегментів. Шасі оптимізовано для електромобілів, що означає більшу чутливість і маневреність.

Які особливості нового двигуна та акумулятора?

Новий двигун і батарея, які Renault використовує для свого майбутнього електричного Renault 5, також засновані на існуючих технологіях, але з деякими вдосконаленнями та інноваціями.

Двигун — це електромотор, який схожий на той, що використовується на електричних моделях ZOE та Megane E-Tech. Однак він має нову внутрішню архітектуру, яка поєднує в собі три основні компоненти: DC/DC-перетворювач, зарядний пристрій та коробку для аксесуарів. Завдяки інтеграції цих функцій в одному корпусі, двигун став меншим і легшим. Він важить на 20 кг менше, ніж двигун ZOE, що робить його більш веселим і динамічним.

Акумуляторна батарея також простіша й легша, ніж у ZOE. Вона має чотири великі модулі замість 12 менших, що зменшує вагу на 15 кг. Акумуляторна батарея має один шар модулів, що краще підходить для нової платформи. Вона також має більший захист і жорсткість завдяки розміщенню всередині платформи. Це також покращує акустику та комфорт.

Renault тестує свій новий двигун і батарею в екстремальних умовах, таких як мінусові температури у Швеції. Випробування спрямовані на те, щоби переконатися, що двигун і батарея можуть витримати такі умови й добре працювати з погляду потужності, запасу ходу, зарядки, обігріву, усунення запотівання, розморожування, гальмування, поглинання ударів і стабільності.