Німеччина посилює обороноздатність України вантажівками Zetros і не тільки

Німеччина посилює обороноздатність України вантажівками Zetros і не тільки

Німеччина відправляє в Україну військові вантажівки в рамках підтримки оборони та безпеки країни. Це моделі Zetros, вироблені компанією Daimler AG, і призначені для екстремальних умов бездоріжжя.

За даними німецького уряду, 60 вантажівок Zetros вже були передані українським збройним силам, повідомляє Мілітарний. Вантажівки відправляються партіями по 8 одиниць кожна.

Zetros можуть бути переобладнані для різних цілей, таких як кран, підйомник, екскаватор, мобільний генератор, самоскид, автоцистерна тощо.

Вантажівка Zetros. Фото: Mercedes-Benz Trucks

Вантажівки Zetros — не єдині військові автомобілі, які Німеччина надає Україні. У січні 2023 року Німеччина оголосила, що також поставить Україні бронетранспортери та ракетну батарею Patriot. У березні 2023 року Німеччина передала 40 бойових машин піхоти Marder та чотири броньовані інженерні машини DACHS на базі танка Leopard 2. Німеччина також надіслала Україні кулемети, запчастини, боєприпаси та розвідувальні дрони.

Вантажівка Zetros. Фото: Mercedes-Benz Trucks

Німеччина є одним із найважливіших партнерів України в Європі та рішучим прихильником її суверенітету й територіальної цілісності. Відправляючи військові вантажівки та іншу техніку в Україну, Німеччина демонструє свою солідарність і готовність допомогти Україні стримати російську агресію.