BMW представив нові автомобільні технології на CES

BMW представив нові автомобільні технології на CES

На нещодавній виставці споживчої електроніки (CES) у Лас-Вегасі компанія BMW анонсувала кілька інноваційних функцій для майбутніх моделей автомобілів: ігри, прямі телевізійні трансляції, окуляри доповненої реальності (AR) тощо. 

Відеоігри та телевізійні програми

Водії BMW незабаром зможуть грати в відеоігри та дивитися телевізійні програми в прямому ефірі у своїх автомобілях за допомогою вбудованих контролерів. Ці дві нові функції стали однією з низки інновацій, представлених на виставці споживчої електроніки (CES) в Лас-Вегасі, які будуть використані в майбутніх моделях німецької компанії.

Вони також включають вдосконалення чинних голосових помічників та систем дистанційного паркування BMW.

Бездротові контролери розроблені для новітньої операційної системи (ОС) BMW 9.0, яка буде запущена пізніше цього року, з іграми, що відображаються на інформаційно-розважальному екрані автомобіля.

Система працює через додаток AirConsole, а користувачі можуть вибирати ігри з магазину BMW ConnectedDrive Store. 


Підписуйтесь на наш канал в Telegram, щоб нічого не пропустити.


Оновлення відеододатка

BMW також продемонструвала оновлення свого відеододатка для операційних систем 8.5 та 9.0, який дозволяє транслювати цифровий контент на центральний екран за допомогою додатку Tivo. Розроблена у партнерстві з Xperi, система тепер дозволяє користувачам транслювати прямі телевізійні трансляції та отримувати доступ до контенту на вимогу.

Система була запущена на новому BMW 5 серії й буде поширена на інші моделі пізніше цього року, включаючи BMW X2 другого покоління і нові моделі Mini.

Наразі відеододаток доступний у США, Великобританії, Південній Кореї, Франції, Італії, Німеччині та Іспанії, а незабаром з’явиться і в Японії. Як і ігрова система, ним можна користуватися лише тоді, коли автомобіль стоїть на місці.

Окуляри доповненої реальності (AR)

Ще одна інновація, яку BMW демонструє на CES, — це нові окуляри доповненої реальності (AR), які можна носити з собою. Окуляри Xreal Air2, розроблені спільно з Meta’s Reality Labs і Xreal, використовуються для накладання інформації в полі зору водія, ефективно виконуючи функцію більш захопливого головного дисплея.

Відображуваний контент може включати навігаційні вказівки, попередження про небезпеку, розважальний контент, інформацію про зарядні станції та функції допомоги при паркуванні.

BMW заявляє, що нові окуляри забезпечують більш стабільну візуалізацію контенту, ніж попередні втілення Xreal Air. Більш плавне з’єднання з даними датчиків автомобіля також дозволяє точніше визначати місце розташування візуалізації.

Новий голосовий асистент на базі LLM

BMW також продемонструвала свій оновлений голосовий асистент, який працює в поєднанні з великою мовною моделлю Alexa від Amazon (LLM).

Призначений для майбутніх серійних автомобілів, він додає додаткові можливості штучного інтелекту (ШІ) до Інтелектуального персонального асистента BMW, що, як стверджується, дозволить швидше і плавніше обробляти розмовні команди й питання.

BMW ще не підтвердила, коли буде доступний новий голосовий асистент на базі LLM, але наявна система (яка працює з обмеженою функціональністю ШІ) буде ще більше вдосконалена в автомобілях з операційною системою 9.0 у 2024 році.

Компанія також представила нову технологію автономного водіння 4-го рівня. Розроблена у партнерстві з Valeo, вона включає функцію автоматизованого паркування (AVP), яка дозволяє водієві залишити автомобіль у визначеному місці. З цього моменту автомобіль самостійно шукає вільне місце для паркування і паркується.

За словами BMW, нова функція AVP також дозволяє автомобілю самостійно повертатися до місця висадки на прохання водія.