Українська армія отримала ще п’ять комплексів «Shark»

Українська армія отримала ще п’ять комплексів «Shark»

Українська армія отримала ще п’ять безпілотних літальних апаратів (БпАК) «Shark» для посилення розвідки та спостереження в умовах російської агресії. 

Безпілотники «Shark» були придбані благодійним фондом «Повернись живим» у співпраці з мережею АЗК «ОККО» в рамках проєкту «Око за око».

Фото: фонд «Повернись живим» |Facebook

БПЛА «Shark» розроблені українською компанією «Ukrspecsystems», яка спеціалізується на розробці та виробництві сучасних безпілотних літальних апаратів військового та цивільного призначення. БПЛА «Shark» стійкі до засобів радіоелектронної боротьби й можуть літати на відстань до 80 км у тилу противника, забезпечуючи якісну зйомку та передачу координат цілей. Безпілотники також можуть відстежувати рухомі об’єкти на відстані до 5 км, використовуючи Full HD камеру з 30-кратним оптичним зумом та адаптивним стеженням.

Фото: фонд «Повернись живим»|Facebook

Ці 5 розвідкомплексів «Shark» призначені для допомоги підрозділам аеророзвідки артилерійських бригад української армії, а саме: 26-ї артилерійської бригади імені генерала Романа Дашкевича, 40-ї окремої артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта, 47-ї окремої артилерійської бригади, 48-ї окремої артилерійської бригади та 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорозька Січ». Безпілотники також можуть коригувати вогонь далекобійної зброї, наприклад, американської артилерійської ракетної системи HIMARS.

До кожного комплексу входять:

  • 2 борти з Full HD камерою, здатною здійснювати адаптивний трекінг цілі, навіть якщо її швидкість сягає 100 км/год;
  • пускова установка-катапульта;
  • наземна станція управління із системою навігації та робочими місцями зовнішніх пілотів, інтегрована в прохідну автівку.
Фото: фонд «Повернись живим»|Facebook

Благодійний фонд «Повернись живим» висловлює подяку всім, хто підтримав проєкт «Око за око», метою якого є оснащення української армії 25 безпілотниками «Шарк». Наразі 19 з 25 безпілотників уже доставлені на передову.

БПЛА «Shark» є одним з останніх досягнень української оборонної промисловості, яка стрімко розвивається з моменту початку війни Росії проти України у 2014 році. Незважаючи на складні умови, українські інженери та виробники змогли створити високотехнологічну продукцію світового рівня, яка зміцнює безпеку та суверенітет країни.