В Україні пройшли тестування різних типів наземних роботів

В Україні пройшли тестування різних типів наземних роботів

Україна стала однією з перших країн світу, яка активно розробляє та використовує наземні безпілотні апарати для потреб Збройних Сил. 

На початку серпня 2023 року в Україні пройшли польові випробування 25 унікальних наземних дронів, які мають підтримувати підрозділи та уражати противника. Про це повідомив Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України.

Фото: Михайло Федоров

Наземні дрони можуть виконувати різноманітні функції, такі як логістика, підрив, розвідка, розмінування, евакуація поранених тощо. Вони можуть оснащуватись камерами, сенсорами, засобами зв’язку та зброєю. Наземні дрони мають низку переваг перед повітряними, оскільки їх важче помітити та знищити, а також вони можуть працювати у складних метеоумовах.

Фото: Михайло Федоров

Випробування наземних дронів були проведені в рамках проєкту BRAVE1 — кластера для розвитку Defense Tech в Україні, заснованого Мінцифри спільно з іншими міністерствами та органами безпеки та оборони. BRAVE1 має на меті стимулювати інноваційну діяльність у галузі оборонних технологій та забезпечити ефективне сполучення розробників, виробників, замовників та інвесторів.

Михайло Федоров на тестування наземних дронів. Фото: Михайло Федоров

За словами Михайла Федорова, наземні дрони — це стратегічний напрямок для України, який дасть можливість покращити бойовий потенціал ЗСУ та захистити життя солдат. Водночас вони є перспективною галуззю для експорту та сприяння миротворчим місіям.