Українська компанія розробила медичну евакуаційну машину на базі бронеавтомобіля «Козак-7»

Українська компанія розробила медичну евакуаційну машину на базі бронеавтомобіля «Козак-7»

Українське науково-виробниче об’єднання «Практика» розробляє медичну евакуаційну машину для українських військових. Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на інтерв’ю виданню Радіо Свобода заступниці Міністра стратегічної промисловості України Анни Гвоздяр.

Нова медична машина для евакуації поранених з прифронтової зони розробляється на базі вже визнаної бронемашини Козак-7. 

Козак-7 базується на шасі американського позашляховика Ford F550 і має балістичний захист, що відповідає стандарту ПЗСА-5 (аналогічний до стандарту НАТО STANAG 4569 lvl 2). Це забезпечує захист від куль калібру 7,62х51 мм у всіх напрямках та стійкість до вибуху тротилу масою до 6 кг.

Медична евакуаційна машина Козак-7
Медична евакуаційна машина Козак-7. Фото: Радіо Свобода /Мінстратегпром.

Медичне відділення машини призначене для перевезення чотирьох поранених та медика. Проєкт передбачає зручний вихід для швидкого розміщення поранених та враховує потреби лікарського персоналу.

Відділення для поранених в евакуаційній машині Козак-7
Відділення для поранених в евакуаційній машині Козак-7. Фото: Радіо Свобода /Мінстратегпром.

За словами Анни Гвоздяр, наразі машина перебуває на етапі випробувань, де активно виявляють і усувають можливі недоліки. Випробовування проходять за участю медиків, які спеціалізуються на евакуації поранених з поля бою.

Козак-7 — це відносно новий зразок техніки, який був уперше представлений представникам Міноборони наприкінці січня 2022 року.