МАЗ відкрив нове складальне виробництво електротранспорту

МАЗ відкрив нове складальне виробництво електротранспорту

Урочисте відкриття відбулося 29 грудня 2020 року в місті Жодіно. Нове складальне виробництво буде розташовуватись в корпусі загальною площею понад 6,6 тисячі квадратних метрів. 

Основною продукцією, яку будуть складати на даному виробництві, будуть тролейбуси МАЗ 203Т різних модифікацій, в тому числі зі збільшеним автономним ходом. Також планується вже у 2021 році організувати складання електробусів МАЗ 303Е10.

© Мінський Автомобільний Завод

Збірка включає повний цикл зварювальних, регулювальних та фарбувальних робіт. Передбачені ділянки для налагодження систем управління, діагностики та контролю.

Технологічна лінія розрахована на складання понад 300 одиниць пасажирської техніки в рік. Основними ринками збуту мазівці розглядають Білорусь та країни СНД, а також далеке зарубіжжя.

© Мінський Автомобільний Завод

Також фахівці Мінського автозаводу розповіли про технології складання тролейбусів МАЗ. 

Спочатку каркаси тролейбусів подають на ділянку, де проводиться установка передньої й задньої осі та коліс. Потім проводяться роботи з рихтування каркаса та обшивки моторного відсіку, встановлення вузлів і агрегатів, електроприводу, системи вентиляції. 

Потім каркас подається на ділянку облицювання, де встановлюється внутрішня і зовнішня обшивка, приварюється дах, монтується підлога. Після підготовчого етапу тролейбус передається на фарбування і сушку і проходить наступні технологічні операції: монтаж підлогового покриття, установка скла, акумуляторних батарей і зовнішнього електрообладнання — струмоприймачів, кондиціонера. Потім проводиться установка дверей, аварійних люків та іншого обладнання.

© Мінський Автомобільний Завод

Фінальним етапом стає обкатка готового виробу з наступним оглядом і прийманням.

На складальному виробництві електротранспорту МАЗом створено понад 130 нових робочих місць.