«Велике будівництво» як основний драйвер ринку вантажної комерційної техніки. Підсумки 2020 року

«Велике будівництво» як основний драйвер ринку вантажної комерційної техніки. Підсумки 2020 року

Останній тиждень 2020 року був щедрим на повідомлення про поставки техніки від основних операторів ринку комерційних автомобілів. Цей тиждень — спрощена модель всього 2020 року. Він показав, що мало попит, хто був основним покупцем, які тенденції.

Однозначно можна стверджувати, що будівельні компанії, зокрема дорожньо-будівельні, були найбільшими споживачами великовантажних автомобілів, а самоскиди — найбільш затребуваним товаром. Програма «Велике будівництво» позитивно вплинула на закупівлі техніки, і дозволила компаніям зменшити вплив коронакризи. Тож проведемо огляд того, що відбувалося на ринку великовантажної техніки останнього тижня і в цілому 2020 року.

Один із лідерів галузі дорожнього будівництва, компанія «Автомагістраль-Південь» закупила рекордну в цьому році партію самоскидів Ford Trucks — 160 одиниць. В кінці року компанія АВТЕК відзвітувала про передачу другої партії техніки — 100 одиниць самоскидів моделей 4142 та 3542

Автомагістраль-Південь володіє парком техніки у розмірі понад 1500 одиниць, серед яких 790 самоскидів. 

Самоскиди Ford Trucks для «Автомагістраль-Південь»

Ще один великий гравець на ринку дорожнього будівництва, Група компаній Автострада, в кінці року отримала 40 одиниць самоскидів MAN TGS 41.400 і TGS 41.430. Про це повідомив офіційний дилер MAN Truck and Bus в Україні — ТОВ «Технофорум» на своїй сторінці у Фейсбуці.

Взагалі ж у 2020 році Автострада закупила 106 одиниць нових вантажівок MAN. Парк компанії має понад 1000 одиниць техніки.

Група компаній Автострада, в кінці року отримала 40 одиниць самоскидів MAN TGS 41.400 і TGS 41.430

Самоскиди МАЗ також не залишилися осторонь. Протягом року офіційні дилери МАЗу регулярно повідомляли про поставки техніки для будівельних компаній. Найбільш затребуваний самоскид в Україні МАЗ-6501С5 — лідер ринку. Програма підтримки від уряду Білорусі, що дозволяє придбати самоскид на вигідних умовах, зробив його найбільш привабливим.

В останню неділю року, компанія АВТЕК відвантажила чергову партію з 10 таких самоскидів для дорожніх будівельників в Полтавську і Харківську область.

Найбільш затребуваний самоскид в Україні МАЗ-6501С5

Сканія Україна в останні дні 2020 року повідомила про відвантаження 5 самоскидів Scania P440 8×4 для компанії «Автодор» з Одеської області. Взагалі, за результатами року офіційний дилер SCANIA в Україні реалізувала 370 одиниць нової техніки та 200 вживаних автомобілів. 

Як заявляють на офіційному сайті компанії, це на 20% менше попереднього року, проте у фінансовому еквіваленті це найкращі показники за увесь час Сканія в Україні. Майже половина поставок, а саме 46% були у сегменті будівельної техніки. Серед найбільших клієнтів Сканія Україна виділяє такі компанії, як «АстронТрансАвто», «Автодор», «Транс-Інвест», «Автотехцентр», «Гнейс-С», «Гірник» та інші.

Scania P440 8×4 для компанії «Автодор»

Новинка 2020 року для України — самоскиди HOHAN також будуть допомагати будувати дороги компанії «Славдорстрой». Дорожній будівельник закупив партію з 19 самоскидів HOHAN N7G 6×4. Компанія володіє парком техніки більше ніж 100 одиниць.

Офіційний дилер, компанія Agsolco Ukraine, вже поповнила склади черговою партією — під кінець року до України прийшли ще 20 самоскидів Hohan N7G 8×4.

Самоскиди HOHAN компанії «Славдорстрой»

Окрім дорожнього будівництва активізувалося й будівництво різних інфраструктурних об’єктів, будівельні компанії поповнюють свої автопарки. Так Вольво Україна відзвітувала про відвантаження 16 самоскидів Volvo FMX для будівельної компанії з Кривого Рогу. 

Також партію з 16 одиниць Volvo FMX замовила компанія «ДЕК» для роботи в кар’єрах. Всього автопарк ДЕК налічує 56 самоскидів Volvo.

Самоскиди Volvo FMX

Тож, можна сказати, що 2020 рік став роком розвитку дорожньо-будівельної галузі в Україні, що своєю чергою привнесло зміни в структуру продажів вантажних автомобілів.