В Україні відкрилося нове складальне виробництво вантажних автомобілів

В Україні відкрилося нове складальне виробництво вантажних автомобілів

На базі однієї із виробничих площ Кременчуцького заводу комунальної техніки АЛЬФАТЕКС 28 вересня 2022 року відкрито складальне виробництво автомобілів DAYUN вантажопідйомністю від 3,5 до 12 тонн, повідомляють в пресрелізі підприємства.

У Кременчуці на Кременчуцькому заводі комунальної техніки АЛЬФАТЕКС вперше вийшов автомобіль марки DAYUN, зібраний на власних виробничих потужностях. 

Перший автомобіль марки DAYUN, зібраний на потужностях Кременчуцького заводу комунальної техніки АЛЬФАТЕКС

Як повідомляють на підприємстві, наразі прибула перша партія з 50 машинокомплектів (загалом за контрактом буде доставлено 200). На зібрані автомобілі вантажопідйомністю від 3,5, до 12 тонн (зокрема: 3,5т; 6т; 8т; 10т; 12т), в першу чергу будуть встановлюватися комунальні надбудови власного виробництва. Це сміттєвози, автовишки, вакуумні, мулососні, каналопромивні автомобілі, аграрні самоскиди тощо. 

Директор Кременчуцького заводу комунальної техніки АЛЬФАТЕКС  Микола Корецький зазначив: «До відкриття складального виробництва нас спонукало прийняття законопроєкту №3739 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості», який Президент України Володимир Зеленський підписав 12 січня 2022 р. Ним передбачено вдосконалення процедури публічних закупівель шляхом встановлення обов’язкових вимог щодо локалізації виробництва товарів. 14 липня 2022 року Закон набрав чинності. Відтепер комунальну і спеціальну техніку держава зможе купувати тільки у випадку, якщо це український товар або в такому товарі буде не менше 10% вітчизняної складової. Для нас, як для вітчизняної компанії, що постійно розвивається, дуже важливі нововведення,  спрямовані як на підйом машинобудівної галузі, так і української економіки в цілому. 

Директор Кременчуцького заводу комунальної техніки АЛЬФАТЕКС Микола Корецький

Наступного року ми плануємо, згідно з вимогами законопроєкту №3739 збільшити відсоток місцевої складової продукції не менш як на 15%, і так щороку збільшувати на 5%, поки не досягне 40%. Законопроєкт №3739 також продукує зростання кількості робочих місць та збільшення суми надходження коштів від сплати податків».

Міський голова Кременчука Віталій Малецький, який був присутній під час урочистого відкриття, зазначив: «Важливо те, що у місті Кременчуці традиції машинобудування живуть, розвиваються і сьогодні Кременчуцький завод комунальної техніки АЛЬФАТЕКС показав новий підхід. Завдяки програмі Президента, спрямованій на локалізацію виробництва, ми маємо нового виробника автомобільної техніки. Якщо раніше закуповувалося шасі й на нього монтувалося вироблене заводом обладнання, то зараз ці машини будуть збиратися вже в Кременчуці. Це додаткові десятки робочих місць, це податки у місцевий бюджет, це заробітна плата для людей і підтримка нашої громади. Впевнений, що підприємства комунального сектору і не лише міста Кременчука і Полтавщини оцінять цю техніку». 

 Микола Корецький та Міський голова Кременчука Віталій Малецький

Міський голова також повідомив, що сміттєвоз DAYUN, який був придбаний за програмою Полтавської обласної ради на умовах співфінансування для міста Кременчука працює вже два роки. Комунальне підприємство КАТП-1628 дуже задоволене його роботою. Він виконує роботи по приватному сектору, там де досить вузькі проїзди, де треба маневрувати, отже водії задоволені цією машиною.    

Разом з реалізацією автомобілів DAYUN в Україні, буде повністю забезпечено гарантійне і післягарантійне обслуговування техніки, ремонт. Автомобілі обслуговуватимуться на власних і партнерських СТО по всій території України, а наявність мобільних виїзних бригад дозволяє клієнту бути переконаним, що технічна підтримка автомобіля DAYUN буде завжди доступна в будь-якому куточку України. 

Кременчуцький завод комунальної техніки АЛЬФАТЕКС  — одне з небагатьох в Україні підприємств, яке, спеціалізуючись на продажах комунальної, дорожньої та будівельної техніки, має свою виробничу базу.

Не дивлячись на складні часи, підприємство продовжує розвивати та вдосконалювати власне виробництво техніки, не зупиняючись, продовжує будівництво нових цехів, оснащуючи їх сучасним надійним обладнанням. На сьогодні, підприємство — один з найбільших виробників комунальної та дорожньої техніки в Україні з серйозним конструкторським потенціалом; сучасним верстатним парком; сервісним центром, оснащеним провідним діагностичним обладнанням і головною рушійною силою — професіоналами високої кваліфікації, які працюють на ринку спецтехніки не один десяток років.