Renault показала неймовірний шоу-кар R5 TURBO 3E

Renault показала неймовірний шоу-кар R5 TURBO 3E

Ефектний, повністю електричний шоу-кар, створений для дрифту в рамках святкування 50-річчя Renault 5.

Renault обіцяла «рік, повний сюрпризів», коли в січні 2022 року розпочала святкування 50-річного ювілею Renault 5, однієї з найвидатніших ікон бренду. Після участі в історичному ралі Монте-Карло, автосалоні Rétromobile, класичному Ле-Мані та інших святкових заходах, а також презентації електричного шоу-кара Renault 5 Diamant, бренд представив R5 TURBO 3E.

Цей повністю електричний шоу-кар є даниною поваги найвідомішим спортивним версіям Renault 5 Turbo і Turbo 2. Він отримав логічну назву R5 TURBO 3E, «3» — тому що він наслідує Turbo 2, а «E» — тому що електричний.

«R5 TURBO 3E поєднує в собі ультратехнологічний дизайн і навмисну яскравість із численними відсиланнями до світу автоперегонів і відеоігор. Він є на межі між реальним і віртуальним світом», — підкреслює директор із дизайну Renault Жиль Відаль (Gilles Vidal).

Створений для дрифту

R5 TURBO 3E створений для треків, чистий дрифтер, повністю електричний та задньопривідний. Як і його культовий попередник, він строго двомісний. Однак тепер ззаду розмістився силовий агрегат — два електродвигуни, кожен із яких приводить у рух одне з коліс, з акумуляторами посередині під підлогою.

R5 TURBO 3E побудований на трубчастому шасі, захищеному плоскою основою й екранованому лонжеронами. Двигун має 280 кВт (еквівалент 380 к.с.) загальної потужності та 700 Нм крутного моменту.

Нове покоління R5 Turbo 2 долає 100 метрів із місця всього за 3,5 секунди й розвиває максимальну швидкість 200 км/год. Його акумулятора ємністю 42 кВт·год вистачить на кілька кіл. Він має кут повороту керма понад 50 градусів, щоби легше ухилятися від перешкод.

Щоби полегшити запис виступів, R5 TURBO 3E поставляється з 10 кронштейнами для кріплення камер всередині та зовні — наприклад, у прорізах для фар та зовнішніх дзеркал, які ідеально підходять для отримання найкращих кадрів дрифтування.

Розкіш, веселощі та знакові референси

«Твір мистецтва з перебільшеними лініями, натхненний всесвітом відеоігор, з натяками на Renault 5 і Renault 5 Turbo як всередині, так і зовні». Таке завдання було дано командам, що працювали із Сандіпом Бхамброю, шеф-дизайнером концепт-карів Renault.

І результат вражає! Капот, двері й кокпіт мають ту ж форму, що і в попередників — але на цей раз кузов виконаний із вуглецевого волокна. Іншими словами, R5 TURBO 3E безпомилково є частиною династії, і він про це заявляє. Він також має свіжий погляд на знакові повітрозабірники Turbo 2 на задніх крилах. Його ширина становить 2,02 метра (на 25 см більше, ніж у попередника), довжина — 4 метри, а висота — 1,32 метра. Його найяскравішою особливістю є величезний задній спойлер, який притискає автомобіль до землі, навіть у найжорсткіших заметах.

Великі повітрозабірники на передньому бампері R5 TURBO 3E охолоджують двигун і додають притискної сили. Три вертикальні секції нагадують бампер Renault 5 Turbo 2. Квадратні протитуманні фари дуже схожі на ті, що були «в минулому» — але тепер їх чотири й кожна містить 16 світлодіодів.

Спереду і ззаду також є рожеві, сині та жовті світлодіодні стрічки, які блимають, коли автомобіль заносить, додаючи атмосферу відеоігор 1980-х і 1990-х років. Ретро-відеоігри також стали натхненням для камуфляжних наклейок, що прикрашають кузов.

Натяки на історію в дизайні R5 TURBO 3E зовсім не ностальгічні. Навпаки, завдяки сучасному та грайливому трактуванню вони підштовхують шоу-кар до сучасності. Наприклад, повітрозабірник на капоті — ще один натяк на Renault 5 Turbo 2 — містить отвір для розетки для зарядки акумулятора. А прозорі частини кузова — особливо над задніми ліхтарями — слугують вікнами для милування електричним механізмом шоу-кара.

Ігровий настрій

Усередині шоу-кара R5 TURBO 3E панує сучасний і життєрадісний настрій, що поєднує в собі риси автоспорту, відеоігор і, звичайно ж, ікони Renault 5 і Renault 5 Turbo 2 та їхнього часу.

Гоночні ковшоподібні сидіння з вуглецевого волокна, ремені безпеки та рульове колесо є результатом спільної роботи з Sabelt. Імпозантний вертикальний важіль ручного гальма — опора дрифтерського автомобіля — посередині центральної консолі, що має яскраво виражений жовтий колір.

Той же жовтий колір переплітається з рожевим, додаючи блиску сіро-чорному шотландському візерунку на сидіннях та приладовій панелі, що є відсиланням до 1980-х років. Шотландська клітинка, у свою чергу, створює візуальний ефект, оснований на логотипі Renault.

На маточині рульового колеса також є логотип, який цього разу підсвічується. Усі ці кольорові штрихи також контрастують із чорною корковою підлогою та алькантарою, що обшиває верхню частину приладової панелі та дверні панелі.

10 аналогових циферблатів Renault 5 Turbo 2 замінені на 10 цифрових екранів на приладовій панелі R5 TURBO 3E. Вони працюють як віджети, дуже схожі на Pixel Art і Glitch Art і, здається, вистрибнули з ретро-ігрового всесвіту. Наприклад, щоби завести автомобіль, потрібно натиснути кнопку «Free play» на центральній консолі. У тому ж дусі різні режими водіння були перейменовані в «Turbo» (для дрифту), «Track invader» (для гри), «Donut» (для обертання на 360°) і так далі.

Останній штрих, який показує, що R5 TURBO 3E не сприймає себе занадто серйозно, — це плюшевий ведмедик на ім’я Drifty.

Реальний об’єкт у віртуальних світах

Окрім того, що шоу-кар R5 TURBO 3E є цілком реальним автомобілем, він також є ознакою свого часу. Його цифровий двійник оживе у всесвіті віртуальних ігор у Web3, децентралізованому Інтернеті, де онлайн-платформи та сервіси використовують модель, засновану на блокчейні. Навколо автомобіля також буде доступна колекція NFT (невзаємозамінних токенів), а людям, які володіють цими цифровими активами, будуть запропоновані ексклюзивні переваги та винагороди.

R5 TURBO 3E буде представлений на стенді Renault на Паризькому автосалоні 2022 року (з 17 по 23 жовтня).